Famózní jízdu touto extraligovou sezonou završili házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň ziskem titulu. Svěřenci trenérů Martina Šetlíka a Jiřího Hynka vyhráli v sobotu v Lovosicích 22:21 a finálovou sérii ovládli poměrem 3:0.

Třetí zápas se pro Plzeň ovšem nevyvíjel vůbec dobře. V prvním poločase prohrával obhájce titulu už o pět branek, ale do konce první třicetiminutovky dokázal stáhnout své manko na rozdíl dvou gólů.

Také po změně stran to byly domácí Lovosice, které měly blíže k vítězství. Borci Plzně ovšem ukázali srdce bojovníků. Disciplinovanou hrou postupně stahovali náskok Severočechů a Michal Tonar v 54. minutě srovnal na 19:19.

Do vedení se Plzeň dostala poprvé až v 58. minutě díky trefě Milana Škvařila a stejný hráč se po vyrovnávací brance domácího Miloslava Sýkory postaral o vítězný gól Plzně.

Že bude vítězný, ale ještě v té době jasné nebylo. Po uplynutí základní hrací doby totiž Lovosice zahrávaly sedmimetrový hod a mohly utkání poslat do sedmimetrového rozstřelu.

Talent ale má Radka Motlíka. Zkušený brankář Plzně závěrečné drama odmítl, domácímu Pavlu Chroustovskému sedmičku lapil a mistrovské oslavy po vítězství 22:21 mohly propuknout.