Radost a štěstí se v něm mísily se vztekem a beznadějí jako v hořkosladkém koktejlu. Emotivní víkend prožil David Vršecký na rakouském Red Bull Ringu. Během čtvrtého podniku mistrovství Evropy tahačů si roudnický pilot Buggyry prošel peklem i rájem. Nakonec slavil triumfální vítězství.

„Parádní tečka za víkendem," juchal v depu vysmátý Vršecký a v ruce mačkal vítěznou trofej. „Nebyl to jednoduchý víkend, po tom všem, co se tady dělo," zvážněl pak nejlepší Čech v šampionátu.

Největší rozruch p close zoom_in řinesl první nedělní závod a váš souboj s renaulty rivalské stáje MKR Technology, kdy jste se snažil dostat na páté místo před kličkujícího Bösigera, ale pak do vás zezadu drknul Lacko a předjel vás. Po závodě z vás pak létalo jedno sprosté slovo za druhým…
Dostal jsem se do sendviče mezi dva renaulty, jeden mě brzdil, druhý do mě bušil. To mi hlava nebere.

Je paradox, že MKR podal protest na vás za blokování Lacka…
Komisaři z toho měli pr… My nejdeme na věž kvůli několika ranám, které mě stály flek a oni si jdou stěžovat, že jsem se jednou dotknul. To mi přijde ufňukaný.

Může tenhle moment ještě víc vyhrotit už tak dost napjaté vztahy mezi týmy z Roudnicka?
Víš co, já to beru tak, že jak se kdo bude chovat ke mně, tak já se budu chovat k němu. Já s tím problém nemám. Jenom jsem si myslel, že už jsme velcí kluci a můžeme si zazávodit. A když je někdo rychlejší, tak může jít dopředu.  Přijde mi to jak na pískovišti.

Chuť jste si spravil v poslední jízdě, kterou jste vyhrál…
Druhý závod byl luxusní. Vlastně jsem tady vyhrál poprvé! Nahoře je asi někdo, kdo to sleduje a udává tresty. Nevím, co mě těší víc, jestli to, že jsem vyhrál nebo to, že někdo rozhodl tak, jak rozhodl.

Narážíte na Lacka, kterému bouchlo turbo a závod nedojel?
Možná, že si to turbo načal v závodě předtím. To je smůla.

Byl jste po projetí cílem přesvědčený o vítězství nebo jste se bál dodatečné penalizace?
Já už nevěřím skoro ničemu. Normálně si pro tebe přijdou a doprovodí tě na pódium, ale teď nikdo nepřišel.   Když jsem tam pak sám přišel, tak jsem se jich ptal, jestli se mnou počítají, nebo mě chtějí za něco diskvalifikovat. Řekli mi, že je všechno v pořádku a že jsem první. Už se mi taky párkrát stalo, že jsem tam došel a musel jsem jít zase zpátky. Jsem rád, že to takhle skončilo a v pauze mezi závody mě bude hřát vítězství.

Je při nadvládě MANů reálné, abyste se vrátil na medailové pozice v konečném pořadí?
Rád bych tomu věřil, ale to by mě musel ten nahoře milovat. Myslím, že po posledním závodě už začínáme být kámoši (smích).  Jsou tady čtyři hodně rychlé a špičkové  MANy, a kdyby se mi občas podařilo dostat se mezi ně nebo před ně, tak by to bylo úžasné. Byl bych šťastný, kdybych skončil do pátého místa.Hořící dělová koule. Lacko se postaral o vzruch

Red Bull Ring – Renault Adama Lacka prosvištěl cílovou rovinkou jako hořící dělová koule. A to doslova! Ohnivý efekt a následný mohutný bílý kouř pobavil desítky tisíc fanoušků na Red Bull Ringu, ovšem nikoli pilota severočeské stáje MKR Technolgy. Pro Lacka totiž touhle efektní, ale neplánovanou vložkou závodní víkend skončil.

close Hlavní nedělní závod na Red Bull Ringu přinesl dramatickou podávanou. V hlavní roli byli Češi David Vršecký a Adam Lacko. zoom_in

„Co se stalo?" přispěchal se po závodě optat maličký španělský trucker Antonio Albacete českého pilota. „Už na startu mi někde unikal vzduch a tím pádem jsem nemohl řadit. Jel jsem na malou rychlost, přetáčelo se to, až se kompletně rozlítlo turbo," odpověděl Lacko, na kterého v paddocku čekala manželka Kateřina s ani ne dvouměsíčním synem Nicolasem. „Nic se nestalo, v pohodě," uklidňoval Lacko, který se dostal z hořícího vozu bez zranění. „Nedramatizoval bych to. Auto hořelo, ale rychle jsem vyskočil a oni to uhasili," usmál se.

I vinou nedokončeného závodu si Lacko vyjel v Rakousku 20 bodů, když rovnou polovinu získal díky vítězství v sobotní jízdě s handicapem. „Těší mě, že jsem tady vyhrál, ale těch bodů mohlo být víc," zbilancoval své vystoupení na území „rudého býka".