Plní se tedy vaše předsezonní předpoklady?

Již před začátkem soutěže jsem řekl, že tým je papírově silnější, než byl v uplynulé sezoně, což se potvrzuje. Také jsem řekl, že sportovní štěstí je vrtkavé a neznamená to, že půjdeme od výhry k výhře. Pokud to mohu hodnotit z té sportovní stránky, jsem s naším postavením na třetím místě prvoligové soutěže spokojen. Pokud to budu hodnotit z té lidské stránky, myslím si, že v týmu se postupně vytvořila velmi dobrá atmosféra, která se odráží právě ve slušných výsledcích.

Myslíte si, že jste na konci soutěže schopni dosáhnout oproti loňsku na lepší umístění?

Na to se odpovídá složitě, neboť po posledním kole dlouhodobé části I. ligy se soutěž rozdělí na dvě části. V play off se hraje vyřazovacím způsobem na tři vítězná utkání. Nepředbíhal bych vývoji soutěže. Naším hlavním cílem bylo dostat se do play off, vyšším cílem bylo projít prvním kolem a odehrát ve druhém kole velmi slušné sportovní výsledky. Jeden úkol jsme již téměř splnili a první kolo by nás nemělo minout. Otázkou je soupeř, kterého dostaneme. Vzhledem k cestovním nákladům bychom rádi dostali někoho z blízkého okolí.

Pokud by se vám podařilo projít i druhým kolem, jste ve finále. Z týmů, které jsou s vámi v čele soutěže, se asi do Mattoni NBL nikdo nepohrne. Jaká by byla vaše reakce na nabídku k účasti v nejvyšší soutěži?

Už jsem na tuto otázku odpovídal několikrát. Postup do Mattoni NBL se dlouho a pečlivě plánuje. V našem plánu tedy mattonka zatím není. Jednak je to finančně velmi náročné, jednak bychom museli přejít do poloprofesionálního statutu. Naši hráči jsou zaměstnáni a my v současné době přizpůsobujeme chod týmu jejich možnostem. Obráceně je to složité. Na moravskou sérii Ostrava, Opava, Zlín, která se hrála v listopadu vždy v pátek, si hráči vzali dovolenou. Většina již ukončila vysokou školu, ostatní ale studují. Dáváme jasně přednost jejich odbornému profesnímu růstu.

V první lize mužů se vám daří, ale jak si vede Slavoj v ostatních soutěžích?

Naší nejvyšší soutěží je extraliga juniorů U19. Cílem je tuto soutěž udržet i pro další sezonu. Jsme tomu docela blízko. Trochu jsme se soutěže obávali, ale její průběh nás příjemně překvapil, protože zjišťujeme, že až na výjimky je náš tým konkurenceschopný. Mužstvo je vytvořeno s pomocí děčínských basketbalistů a jednoho hráče z Ústí. Myslím, že i do budoucnosti bychom tuto spolupráci ocenili.

V kategorii U17 bychom rádi v další sezoně také extraligu. Zatím k tomu úspěšně směřujeme, konec je však ještě daleko. Ostatní naše týmy, jak bývá zvykem, hrají na špičce svých nižších soutěžích.

První tým mužů čeká poslední utkání letošního roku s Olomoucí. Jaký výsledek očekáváte?

Přiznám, že porážka by mě mrzela, proto očekávám jedině vítězství. Takový úkol dostanou i hráči. V prvním utkání v Olomouci jsme sice prohráli, ale k vítězství jsme měli blízko. Až na Martina Klimeše, který bude v zahraničí, budeme v plné sestavě, tedy i s Michalem Šotnarem a Adamem Žampachem. Doufám, že hala bude plná a naši příznivci vytvoří bouřlivé, ale slušné sportovní prostředí.

Máte pro sportovce ve městě nějaký vzkaz nebo přání?

Závěrem bych rád poděkoval všem svým spolupracovníkům, trenérům, hráčům, fanouškům, sponzorům i rodičům dětí za pomoc a podporu v naší činnosti. Basketbal je tradičním sportem Litoměřic, doufám tedy, že tomu tak bude i v letech následujících. Nezanedbatelná je všeobecně ve sportovní oblasti i pomoc vedení města. Není tomu tak ve všech městech v republice. Když děti nemohou sportovat, hledají si jiné zájmy a dost často i takové, které nevidíme rádi.

Vážím si práce každého trenéra, funkcionáře i neviditelného pomocníka, který v různých sportech a ve svém volném čase pomáhá s výchovou dětí a mladých lidí. Někdy se veřejná diskuze neobejde bez emotivních vystoupení některých účastníků, které nemá se systémovým řešením sportu ve městě nic společného. Pracuji pro basketbal čtrnáctou sezonu a vím, jak je těžké dostat se z nuly na pomyslný vrchol. Bourání je mnohem jednodušší a ovládá jej většina lidí, ale to my, skuteční sportovci, určitě nechceme. V následujícím roce přeji všem sportovcům hlavně pevné zdraví a pěkné sportovní výsledky, které budou naše město reprezentovat nejen doma, ale i v zahraničí.