Lovci vedou v sérii 2:0 a soupeři nechtějí dát šanci, aby v domácím prostředí vývoj zdramatizoval. K postupu potřebují jednou vyhrát. „Na sobotní třetí zápas se budeme připravovat ve stejném duchu jako na ty dva předchozí. Chceme odvést co nejlepší výkon a sérii v co nejkratším čase ukončit. Víme, že nás bude čekat těžký zápas v bouřlivé atmosféře, ale ta může jen pomoci náboji utkání,“ předesílá trenér Lovosic Milan Berka, který stále postrádá reprezentační oporu a bojovníka Jana Landu.

Berkova družina vyrazila do Karviné už v pátek odpoledne vlakem. Sobotní den tak bude napůl odpočinkový, aby se odpoledne přesunula do haly v Cihelní ulici, kde se od 18 hodin odehraje možná rozhodující střetnutí série. Na území Baníkovců se Lovci nehodlají dlouho zdržovat.

„Karviná bude chtít před vlastním publikem ukázat, že nic nevzdává a udělá vše pro to, aby prodloužila sérii minimálně do neděle. My ale další zápasy nechceme připustit a sérii chceme ukončit hned v sobotu. Nic jiného pro nás nepřipadá v úvahu už kvůli našim fanouškům,“ má jasno lovosický pivot Ivo Havel. „Musíme si pohlídat střelce Marka Monczku, nedělat technické chyby a přistoupit k zápasu maximálně zodpovědně.“

Před týdnem Severočeši zdolali Karvinou nejprve po těžkém boji 31:29 a pak soupeře převálcovali 32:20. „Stejně jako jsem říkal před začátkem celé série, nemáme se již čím překvapit. Znovu to bude o stoprocentní koncentrovanosti a zodpovědnosti na hřišti. Kdo bude lépe proměňovat a nebude dělat zbytečné chyby, ten bude úspěšný,“ uvědomuje si Berka.

Sobotní bitva o extraligové semifinále startuje v 17:00. Pokud domácí odvrátí vyřazení, ve stejný čas se bude hrát i v neděli.