David Vršecký z pozice mentora sester Kolocových vybojoval na voze Mercedes AMG GT3 v sobotním závodě druhé místo. „Ayrton Senna sice říkal, že druhý je nejlepším z poražených, ale já jsem v tomto případě s druhým místem spokojený. Ještě pořád jsem ve stádiu seznamování se s autem, řekl bych, že máme k sobě blíž a blíž,“ hodnotil Vršecký.

V té chvíli ještě netušil, že následující den bude v případě své svěřenkyně Aliyyah Koloc svědkem dramatičtější podívané.

„Start byl super, protáhla se šikovně dopředu. Pak ovšem přišel kontakt a v poslední zatáčce explodovala Aliyyah v rychlosti 240 km/h pneumatika. Stalo se tak na nejhorším místě, naštěstí zůstala v klidu, začala brzdit, takže se jí podařilo zastavit těsně před svodidly. Ale i to k závodění patří. Klobouk dolů, chtělo by se říci,“ řekl Vršecký.

Buggyra zahájila sezonu na Hungaroringu.
Buggyra vyplenila Hungaroring! Triumf slavily sestry Kolocovy, uspěl i Vršecký

„Škoda, na závod jsem se těšila, skončilo to ale brzo. Hezky jsem se rozjela, najednou se dostavil pocit, že auto nejede tak, jak by jet mělo, tak jsem začala brzdit. Zkušeností není nikdy dost,“ pravila nejrychlejší truckerka planety.

Yasmeen Koloc vyhrála v sobotu během Endurance svojí třídu, následující den pak nenašla přemožitelku mezi ženami. „Bylo znát, že na rozdíl od Aliyyah jede Yasmeen na Slovakiaringu podruhé, v neděli zajela hezký závod, povedl se jí restart. Je vidět, že jít to baví, což je nejdůležitější. Stejně jako Aliyyah má velký potenciál růstu. Uvidíme,“ komentoval její výkon David Vršecký.

„Když jsem viděla sestru, jak se řítí proti svodidlům, vybavil se mi můj loňský příběh s F4 v Grobniku. Naštěstí to dobře dopadlo. Co se mého závodění týče, mám z toho dobrý pocit,“ dodala Yasmeen Koloc.