Ve sportovní hale na Stříbrníkách v Ústí nad Labem se utkalo o hodnotné ceny přes 120 malých závodníků a bylo na co se dívat. Vzhledem k dobře uspořádané soutěži, kde nechybělo ozvučení a fanfárové vyhlašování výsledků, si nejen závodníci přišli na své. Rodinní příslušníci i fandové klubu poprvé viděli své ratolesti soutěžit. Nejmladším aktivním účastníkům bylo pět let a řádně si to užívali. V první řadě šlo organizátorům o to, aby přivedli malé závodníky k soutěžení a ti předvedli rodičům, co se za poslední dobu naučili. Dále chtěli pořadatelé obdarovat ty nejúspěšnější cenami, jaké dostávají dospělí závodníci.

Mezi účastníky se neztratili ani borci lovosického střediska, kteří vybojovali několik medailí, mezi nimi i zlatou. V kategorii žáků do 7 let startovalo 31 závodníků a v této kategorii obsadil třetí místo Šimon Weniger. Ve vyšší kategorii chlapců do 11 let, rovněž bez technického stupně karate STV, vybojoval další bronzovou příčku jeho oddílový kolega Matouš Havlík (z 24 startujících). Nejmladší kategorie děvčat bez STV přinesla další bronzovou medaili Valerii Novotné. Stejně jako Havlík nebo Weniger i ona startovala na závodech poprvé.

Starší kategorií děvčat do 11 let prošla až do finále Sára Turečková, která i díky „novému kimonu“ zabodovala druhým místem. Mezi děvčaty do 13 let vybojovala stříbro Monika Hurychová.

Ve starší kategorii bílých pásů do 12 let unikla lovosickým závodníkům pouze zlatá. Jan Le Duth vybojoval stříbro a bronzy Jakub Víšek a Dan Šťastný. Bílé pásy dívek do 9 let přinesly bronzy pro lovosické závodnice Markétu Filípkovou a Kateřinu Procházkovou. Svou první medaili si vybojovala i Tereza Koskubová, která obsadila mezi dívkami bílých pásů třetí místo.

Mezi chlapci žlutých pásů do 12 let byl zlatý Roman Rulf, který porazil všechny své soupeře a bude se z vítězství těšit až do dalšího ročníku.

V poslední kategorii kde soutěžili již „ostřílení“ borci se zelenými pásy, což je technický strop této soutěže, vyhrál Anton Orekhov (A tým SKR SU Kr. Březno) před K. Schinglerem a Jiřím Michalcem a Milanem Šubertem (všichni SKR SU Lovosice). Soutěž nejen kvalitativně prověřila začínající závodníky z jejich tréninkové přípravy, ale zejména potěšila na těle i duši malé karatisty a to formou vánočních dárků pro všechny účastníky od zmrzlinových sponzorů.

„Byla radost vidět ty úplně nejmenší závodníky. To, jak si soutěž užívali a také sledovat prarodiče, kteří u soutěžení fandili, leckdy i slzeli,“ říkal ředitel soutěže Josef Rajchert, který v letošním roce zažíval historicky největší úspěchy svých svěřenců na světových zápasištích. Ten na závěr dodal: „Podařilo se nám prosadit se mezi ústecké závodníky a již jim značně ubíráme medailová umístění. Těší mne i zájem rodičů o činnost klubu.“

Autor: Karel Majer