„K utkání s domácí rezervou jsme odjížděli s obavami, protože soupeř u nás hrál neskutečně rychle, měl vynikající střelbu a vytvořil si v průběhu náskok i 20 bodů. Jen obrovská bojovnost nás tenkrát vrátila do utkání a se štěstím jsme vyhráli," připomněl vítězství 59:56 asistent Slavoje Rudolf Šotnar.

Litoměřickým ovšem v Brně začátek vyšel na jedničku. „Po první čtvrtině jsme vedli o 12 bodů, ale ve druhé části domácí zpřesnili rozehru, zakončení a do šaten jsme šli s těsným vedením. Druhý poločas byl tak bojem o každý bod.

Navíc jsme také museli udržet naše hráče v klidu, protože to, co předváděla dvojice rozhodčích, bylo za hranicí objektivity. Vyvrcholilo to odpískanými fauly, které viděl snad jen rozhodčí Karafiát a pak také vyloučením Martina Klimeše do konce utkání. Avšak naši borci po vyloučeni zahráli dobře v útoku a protože soupeř přestal přesně zakončovat, vyhráli jsme rozdílem dvanácti bodů a upevnili si vedoucí pozici ve skupině o 7. až 12. místo," prozradil Šotnar.

V neděli hostí litoměřický Slavoj od 16 hodin BK Pardubice B a bude chtít soupeři vrátit porážku (po prodloužení) z východu Čech.

I. liga sk. D

JBC MMCITÉ Brno B - Slavoj BK Litoměřice 62:74 (10:22, 35:36, 51:52)

Body a sestavy: Hrabovský 16, Nehyba 14, Jedovnický 13, Kozina 8, Vyroubal 5, Líčeník 4, Marša 2, Hlaváček, Jimramovský Soukup 17, Bašta 14, Slunečko 12, Kubizňák 11, Žampach 8, Zbroj 7, Dvořáček 2, Šotnar 2, Klimeš 1, Hanzlík. Střelba 3 b.: 27/4:31/9. Střelba 2 b.: 43/15:29/13. TH: 28/20:30/21. Doskoky: 45:50. Chyby: 29:28. Rozhodčí: Karafiát, Stáňa. Diváci: 40.