V pětadvacítce na Slovanech se představila valná většina domácí plavecké špičky. K výraznému zvýšení úrovně závodu přispěla především účast maďarské reprezentace vedená několika úspěšnými plavci z letošního MS v Římě.

Kvarteto plavců ČAC hájilo barvy svého klubu velice úspěšně a dokázalo, že i v přípravném období lze podávat výkony na vysoké úrovni. Jakoby chtělo všem kritikům vyvrátit tvrzení, že sportovní plavci do města pod Řípem nepatří. Zaplavaných osobních rekordů či nejlepších letošních časů byla z pětadvaceti startů většina.

V nabité konkurenci se prosadila mezi plavkyněmi pěti finálovými umístěními Lukášková. Ve slibných osobních rekordech doplavala pro šesté, sedmé a třikrát osmé místo, byť jako mladší dorostenka v kategorii žen bez rozdílu věku. V její parádní disciplíně 200 m prsa, ve které reprezentovala ČR na letošním ME juniorů, doplavala jako třetí česká závodnice, když startovní pole ovládly maďarské reprezentantky. Ty obsadily všechna medailová umístění.

Obdobnými výkony se po čtrnáctidenním výpadku představil druhý dorostenec Chudoba. Vyšly mu především nejkratší motýlkové disciplíny i stovka volným způsobem. Zlepšení bylo leckdy půlsekundové. Zaplavané časy by mu měly teoreticky stačit jako kvalifikační na prosincové mistrovství ČR dorostenců.

Zahanbit se nenechal ani třináctiletý žák Zykán, startující v Plzni v kategorii mužů. Tento nadějný plavec ČAC Roudnice se zvučných jmen nezalekl a zaplaval výjimkou jedné disciplíny vždy v osobních rekordech. Za zmínku stojí hlavně 200 m prsa a 400 m polohový závod, kde se zlepšil o více než šest sekund.

Svou formu po ME v kategorii Masters potvrdil trenér Petr Lukášek, který na 200 m prsa zaplaval nejlepší čas za poslední tři roky a po dlouhé době pokořil na 100 m volným způsobem hranici jedné minuty.

Nejmladší závodníci z roudnického klubu měřili síly se svými vrstevníky v Lounech při meziokresním přeboru plavců. Desetiletý Šolta plaval šest startů systémem – start – vítězství. Jeho o dva roky starší kolegyně Janků se dokázala probojovat také dvakrát na stupně vítězů.