Jako nejmladší závodník usedl do závodního speciálu Maserati MC 12, který jede seriál GT1 mistrovství světa cestovních vozů.

„Využil jsem nabídky k testování tohoto skvělého vozu na okruhu v Hockenheimu. Testovalo se za deštivého počasí, což bylo dvojnásob náročné. Celý den jsem strávil v kokpitu tohoto rychlého vozu a vzhledem k počasí to byl opravdu náročný test. Je to klíčový okamžik mojí kariéry a jsem rád, že jsem se konečně dostal do auta takové kategorie,“ řekl po testování Martin Matzke, který dosahoval velmi dobré časy srovnatelné s nejrychlejším stávajícím pilotem týmu.

Tým Triple H je podporovaný italskou továrnou Maserati. Tým si jezdce vybral po dlouhodobém pozorování výsledků v jeho závodní kariéře.

Většina týmů seriálu GT1 důsledně pozoruje a hodnotí výkony mladých talentovaných jezdců. Po celou dobu testu probíhaly důsledné rozbory dat, a z jejich výsledků plynula velká spokojenost, kterou potvrdilo celé vedení týmu garancí další a daleko užší spolupráce.

Pro Matzkeho je to jasný signál, že se s ním počítá. To, jak moc, je otázkou dalšího vývoje započaté spolupráce. Na portugalském okruhu Algarve se jede světové mistrovství cestovních vozů 19. září, a pokud dopadnou dobře jednání, pojede i roudnický jezdec.

Karel Kubeš