„Ve srovnání s Assenem je auto o něčem úplně jiném,“ byl nadšený David Vršecký. Úřadující šampión tak připomněl práci mechaniků před odjezdem, kdy se hodně pracovalo s nastavením předních pneumatik. Ty byly v prvním letošním kláním největší slabinou obou buggyr. Vršecký je v průběžném hodnocení třetí se ztrátou 4 bodů na druhého Bösigera a 20 na vedoucího Albaceteho.

Přes veškeré problémy dokázal Vršecký vybojovat na okruhu v Misanu 52 bodů a stal se tak nejúspěšnějším jezdcem v Misanu!

„Udělat v závodě přes padesát bodů v takové konkurenci je vynikající. Bodově jsem stáhnul Albaceteho s Markusem. Buggyra po Assenu ukázala, jaká je její síla.“

Poslední závod měl ovšem dohru. Po jeho konci řešili sportovní komisaři předjížděcí manévr ze čtvrtého kola, při kterém Vršecký předjížděl krajana Františka Vojtíška z Jablonce nad Nisou.

Ten se po kontaktu s Vršeckým roztočil a poškodil pravé zadní kolo. „Bral jsem to tak, že Franta pouští Markuse i mě. Byli jsme evidentně rychlejší. Poté, co ho Markus předjel, si to asi náhle rozmyslel a chtěl závodit. Nemohl jsem s tím nic dělat. Rozhodně nebylo mým úmyslem Frantu trefit,“ potvrdil Vršecký, který nakonec vyvázl s napomenutím.