Lovosičtí Lovci přesně vědí, jak chtějí pracovat se svou mládeží. „Filozofie klubu je jasná. Chceme vychovávat mladé talenty, kteří dostanou šanci se porvat o pozici v extralize. Poté by měli odejít do zahraničí, na závěr kariéry by se vrátili opět k nám, kde by získané zkušenosti předali opět mladým hráčům, s jejichž výchovou by pomáhali,“ představil ideální scénář trenér lovosického áčka Roman Jelínek.

Nejlepší příkladem je nedávný debut teprve sedmnáctiletého Pavla Vojíře, který si připsal premiérový start mezi dospělými proti Maloměřicím. „Strašně jsem si to užil, děkuji trenérovi Romanu Jelínkovi, že mi dal šanci. Doufám, že jsem jeho důvěru nezklamal, a že to nebylo naposledy,“ řekl Vojíř.

„Zastoupil za Lukáše Malého a podal dobrý výkon a další šanci určitě dostane, jen musí nadále makat, vydržet a chtít. Dalším, kdo hraje v dorostu Lovců, je Pavel Chotěborský, který k nám přišel ve starších žácích z Mostu. Nyní pendluje mezi A týmem a starším dorostem,“ vysvětlil Jelínek.

„Je to hrozně těžké a náročné. Naštěstí k tomu mám přizpůsobené tréninky. V dorostu musím být lídrem a v áčku musím čekat na šanci. Trenér Jelínek jede moderní házenou, kdežto v dorostu nás trénuje Vladimír Šuma, ten má už roky pořád stejné metody, ale také mu fungují“, řekl Chotěborský. Na svůj start mezi dospělými čeká i spojka Lukáš Lukáč. „Můj čas ještě nepřišel. Makám a snažím se vydržet a být trpělivý.“ Přesto jsou s Pavlem Chotěborským nezastavitelná dvojka. „Hrajeme spolu už od starších žáků, málo kdo nás dokáže zastavit“, směje se.

Jelínek už sleduje i další hráče, kteří by časem mohli přejít do áčka. „Sleduji pár kluků, kteří se mi líbí. Budu jim chtít dát šanci zabojovat o místo,“ prozradil kouč.

Odchovanci v kádru Lovosic
Brankáři:
Jiří Günl, Jan Hrdlička
Křídla:
Jiří Motl, Lukáš Malý, Jan Heřmanovský, Václav Kovář, Pavel Chotěborský, Pavel Vojíř
Spojky:
Jiří Bouček, David Kylíšek