„Utkání se Spartou, kdy jsme na rozehrávce již mohli využít služeb mosteckého Matěje Šestiny, pro nás začalo dobře a hned první čtvrtina přinesla díky velké aktivitě vedení 3:20. Ovšem vedení jakoby nás ukolébalo, odválo energii a zejména agresivitu z našich řad," poznamenal jeden z litoměřických trenérů Jan Štěpánek.

Sparta hru vyrovnala, o čemž svědčí snížení náskoku hostů na poločasových 25:38. „Druhý poločas jsme se snažili o aktivní obranu a rychlý protiútok. Ten se nesl v duchu mnoha nepřesností na obou stranách, ovšem i tak nelze hráčům upřít snahu v obraně i útoku. Náskok jsme stále mírně navyšovali a dovedli zápas k celkem klidné výhře."

USK Praha dosud doma neprohrál, a tak hosté cestovali do hlavního města plni očekávání. Litoměřický tým (posílen i o hráče U12) přijel do Prahy nabuzený a náskok devíti bodů po prvním dějství byl povzbudivý. Ovšem první tři minuty a stav 8:0 pro USK ve druhé čtvrtině, donutilo trenéra Slavoje k oddechovému času. Hlasivky kouče a neutuchající povzbuzování mohutné enklávy rodičů konečně probralo i druhou pětku, která se rozehrála k parádním sedmi minutám.

„Bojovnost a energie – to bylo synonymem naší hry. S veškerou vervou jsme se rvali o každý míč, a když se k tomu občas přidala i basketbalovost a úspěšné zakončení, svítil na ukazateli poločasový stav 15:33, který čekal málokdo. Druhý poločas naštěstí kluci nepolevili a dál pokračovali ve velmi dobré obranné činnosti. O vítězi nebylo pochyb a hráči si tak mohli vychutnat symbolické čtrnácté vítězství a postup do extraligové části bez porážky. Více než vysoké vítězství však hřál fakt, že se kluci zlepšují a že sami mohli vidět a zažít, jak markantní rozdíl v jejich hře tvoří nasazení, bojovnost a chuť se rvát o každý balón."

Hráči zaslouží pochvalu zejména za nasazení a bojovnost, která se projevila hlavně na USK. Dali tak trenérům Janu Štěpánkovi a Martinovi Bambasovi dárek v podobě udržení neporazitelnosti a dvou vítězství s pražskými soky, kteří také postupují do extraligové části.

V extraligové skupině A se Slavoj dále utká s týmy Písku, Českých Budějovic a dvěma pražskými celky – Jižními Supy a velkým favoritem celé soutěže Sokolem Pražským. „Čeká nás spousta práce. Pozitivní je ovšem fakt, že hráči mají chuť na sobě pracovat a dál se rvát o postup na republikové finále, kde se utká osm nejlepších celků dané kategorie," dodal Štěpánek.

BA Sparta Praha – Slavoj BK Litoměřice 44:78 (3:20, 25:38, 31:56)
Střelci: Dubják 12, Zajíček 8, Müller 7 – Trusina 27, Skupien 15, T. Zeman 9, Šestina a Bohuslav 6, Adamec 5, Hulín 4, Radimský 3, Novotný 2, Živec 1.

USK Praha – Slavoj BK Litoměřice 39:74 (7:16, 15:33, 28:53)
Střelci: Böhm 9, Šutovský 8, Machálek 7 – Šestina 15, Skupien a Trusina 14, Adamec 8, Hulín 7, Bohuslav a Radimský 6, Adamec 9, Hulín 7, Novotný a Dvořák 2, T. Zeman a Chlupsa.