15. kolo extraligy:
HBC Jičín – HK FCC Město Lovosice, sobota 19. prosince, 18 hodin

Po dvou domácích vítězstvích v řadě (Dukla Praha, Frýdek-Místek) se Lovcům přeci jen o něco lépe bodově dýchá. A pokud by se k tomu přidal jakýkoliv bodový zisk z Jičína, bylo by to před nadcházející reprezentační přestávkou, která potrvá až do konce ledna, ještě o něco lepší.

V 15.kole extraligy narazíme na souseda v tabulce, celek Jičína, který má v letošním ročníku na svém kontě stejný bodový zisk jako naši házenkáři a stejnou bilanci výher-remíz-proher. Lepší má zatím skóre a díky tomu je v tabulce na šestém místě, zatímco naši hráči jsou na sedmé příčce.

Jičínu se v poslední sezóně nepodařilo proklouznout mezi nejlepší osmičku, když celkově v extralize obsadil devátou pozici. I s ohledem na to chtějí letos házenkáři z Jičína do play-off a vyhnout se tak bojům v play-out skupiny o 9.-12. příčku. Zatím jsou na postupové pozici a přestože do konce základní části chybí ještě osm utkání, dá se odhadovat, že složení současné osmičky se od té postupové do play-off takřka lišit nebude. Všem celkům půjde ale o konečné postavení a výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinálovou sérii.

Celek Jičína vstoupil do sezóny parádně, doma na rozjezd zdolal Litovel, poradil si ve Zlíně a do třetice pak skolil mistrovskou Plzeň. V roli neporaženého celku zajížděli jeho házenkáři do Lovosic, kde poprvé v sezóně prohráli (30:21 pro Lovce). Od té doby nasbírali ještě pět porážek, ale dokázali stejně jako naši hráči potvrdit roli favorita v zápasech Českého poháru a v lednu se tak mohou těšit na čtvrtfinálového soupeře v podobě Cementu Hranice.

V týmu trenéra Aleše Babáka došlo před sezónou ke změnám na postu spojek: do Jičína se vrátil zkušený Ondřej Šulc ze svého angažmá ve Francii a z Plzně pak Martin Loskot. Házenkářskou kariéru kvůli zranění musel ukončit nadějný Jan Vocásek.

Ondra Šulc potvrzuje roli lídra týmu a je po 14.kole nejlepším střelecem Jičína se sedmdesáti vstřelenými brankami. 43 jich dokázala dát druhá posila pro letošní sezónu, další spojka Martin Loskot. V brance Jičína se střídá vyrovnaná brankářská dvojice Filip Veverka a David Machalický, vepředu je při rychlých útocích nebezpečný křídelní hráč David Krahulec. Osu týmu tvoří zkušení hráči jako Radek Král, Martin Bareš, Martin Lepieš a již zmiňovaný Ondřej Šulc.

Především na rychlost soupeře upozorňuje trenér Lovců Vladimír Šuma: „je před námi poslední utkání letošního roku a my bychom v něm velmi rádi bodovali a zakončili tak úspěšně prodlouženou podzimní část. V domácím prostředí jsme Jičín výrazně porazili, ale víme, že každý zápas je jiný a v Jičíně nás čeká velmi těžké utkání. Jičín hraje poněkud odlišnou hru než tomu je u ostatních týmů. Daří se mu agresivní obrana 1:2:3, daná také dispozicí jeho hráčů – nejsou to žádní obři, ale jsou na tom velmi dobře silově a rychlostně. K tomu se přidává jejich velmi dobrý přechod do rychlého protiútoku a hra jeden na jednoho. Nebezpečí z dálky hrozí od Ondřeje Šulce, velice kvalitní je jeho hra přes pivota, kde operují Bareš s Drbohlavem."

Naši házenkáři odjíždějí k zápasu v sobotu ve 14hodin a budou spoléhat na vaši podporu na dálku. Utkání můžete sledovat prostřednictvím textového zpravodajství na www.onlajny.com/match/index/date/2015-12-19/id/164122 nebo přenosu klubovou kamerou hazena.tvcom.cz/Zapas/Soutez-Hazena-extraliga-muzi/Cast-Zakladni-cast/Pohlavi-Muzi/Sezona-2015-2016/126335-HBC-Ronal-Jicin-HK-A-S-A-Mesto-Lovosice.htm

Držte Lovcům palce! Děkujeme. Jsme jeden tým, my a vy!

Základní informace o soupeři: HBC Jičín www.hbcjicin.cz

Příchody
Ondřej Šulc, návrat z Francie, pravá spojka, narozen 21. listopadu 1983, 193 cm, 93 kg
Martin Loskot, z Talentu M.A.T. Plzeň, střední spojka, 10. dubna 1991, 180 cm, 78 kg

Odchody
Jan Vocásek, ukončení kariéry, spojka

Realizační tým
Aleš Babák, trenér, 10.listopadu 1974
Petr Babák, trenér, 28. srpna 1963
Petr Kynčl, vedoucí týmu, 9. června 1965
Richard Zachoval, doktor, 22. srpna 1969

Cíl klubu pro sezónu 2015-2016?
Základním cílem je postup do play-off.

Rozpočet A-týmu pro sezonu 2015-2016
2 900 000 korun.