Radobýl zabojoval, porazil druhý FC Dalmach

Turnov – Na vydařený předchozí duel navázali hráči CF Radobýl Litoměřice i v Turnově, kde dokázali v utkání 10. kola II. ligy futsalu FIFA porazit domácí výběr těsně 2:1.

8.12.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Škvára

Vstup do zápasu byl z obou stran velmi opatrný, nikdo nechtěl udělat chybu. V prvním poločase si hosté vypracovali i několik slibných příležitostí, jednu z nich neproměnil J. Grunert, když pálil jen těsně vedle. Domácí v úvodu hrozili jen střelami z dálky, ty v pohodě chytající Kurek zneškodnil.

V 10. minutě zahrál rukou mimo brankoviště domácí gólman Horáček a musel jít předčasně do sprchy, když uviděl červenou kartu.

„Nabídnutou dvouminutovou přesilovou hru jsme však nevyužili, branku domácích jsme téměř neohrozili, z brejku nás naopak Turnov mohl potrestat.
V dalších minutách byl obraz hry podobný, tedy s minimem šancí. Když už se nějaká naskytla, tak zakročili brankáři. Po bezgólové první půli jsme chtěli pokračovat v solidním výkonu i v druhém poločase. Ve 23. minutě se ale domácí přece jen dostali do vedení. Po naší ztrátě míče v útočné fázi se řítil sám na branku Daniel Hurt a tvrdou ranou nedal Kurkovi šanci. Domácí se pak více soustředili na obranu. Snažili jsme se tak tlačit do útoku a vytvořit si brankové příležitosti. Dobrou šanci měl Hanzl, ale jeho bomba bodlem skončila na spojnici.

Nakonec se nám ale povedlo vyrovnat, když ve 28. minutě Kocman přiťukl míč Jandovi a ten přízemní ranou prostřelil domácího brankáře – 1:1,“ potěšilo
sportovního ředitele Radobýlu Michala Rapavého. To však nebylo vše, čeho Litoměřičtí dosáhli. „O dvě minuty později jsme dokázali otočit skóre ve svůj prospěch, Grunertovu střílenou nahrávku lehce tečoval Kocman a domácí brankář nestačil zareagovat – 1:2. Domácí se pak snažili o vyrovnání a nám se tak nabízely šance na brejkové akce. Jednu z nich měl Kocman, ale jeho střelu zastavila tyč a k odraženému míči mu chyběl krok. Domácí zkusili v posledních minutách power play, ale tu jsme celkem bez problémů ubránili, a tak jsme si odvezli z Turnova plný bodový zisk,“ dodal Michal Rapavý.

„Zápas jsme zvládli výborně a zaslouženě vyhráli. V týmu panovala pozitivní atmosféra a věřil jsem, že po obdržené brance otočíme utkání v náš prospěch. Turnov má ve svých řadách mladé individuality, na které jsme se dobře připravili a bez větších problémů je ubránili. Těší mě, že jsme se prezentovali týmovým výkonem, dobrým pohybem na hřišti a přesnou kombinací.

Nerad hodnotím jednotlivce, ale Radek Kurek si to za předvedený výkon zaslouží. V brance předváděl neskutečné zákroky a hlavně díky němu jsme vyhráli. Toto důležité vítězství nás opět dostalo do hry o čelo tabulky.

Nyní nás čekají dvě utkání doma, kde bychom chtěli urvat plný bodový zisk, ale soutěž je vyrovnaná, takže nás nečeká nic lehkého. Musíme k zápasům přistoupit zodpovědně, koncentrovaně a konečně doma zvítězit. V pátek přivítáme českolipský tým F.A. Zole jako vždy od 20.30 hodin v hale Chemik v Lovosicích,“ prozradil sekretář Radobýlu Pavel Zuna.

FC Dalmach Turnov – CF Radobýl Litoměřice 1:2

Branky a nahrávky: 23. D. Hurt – 28. Janda (Kocman), 30. Kocman (J. Grunert), ČK 10. Horáček (T.), poločas 0:0, r. Kudrna, Řeháček, 80.

CF Radobýl: Kurek – Mich. Rapavý, Janda, Kocman, J. Grunert – Hanzl, L. Grunert, Hranička, Koláček – Mühlfait.

12. FC Arsenal Benešov 10 2 1 7 43:52 7

Výsledky: Hradec Králové – Tábor 5:1, F. A. Zole Č. Lípa – Slavia Liberec 2:7, Turnov – CF Radobýl 1:2, Benešov – Chotěboř 3:7, Běloves – Kadaň 8:4, Démoni Č. Lípa - Mělník 4:6.

8.12.2011

Čtyři roky pátrají po seniorovi. Naposledy byl viděn u Radovesic

Litoměřice v hradu obhajovaly kategorii A v programu MA 21.
12

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.