Hosté byli v úvodu pasivní, za což je domácí potrestali v páté minutě hned dvakrát. Radobýl dostal do hry šťastný gól Kocmana, kterého nastřelil brankář Babka. Ve 14. minutě přišlo vyrovnání po kombinační akci celé první litoměřické čtyřky, když akci zakončil po nahrávce Bergmanna Vacek.

V 18. minutě utekl benešovským obráncům Brožík a při kličce gólmanovi byl faulován na hranici brankoviště. Pro domácí z toho tak byl dvojnásobný trest, Babka musel do sprch za červenou kartu, a navíc měl Radobýl výhodu dvouminutové přesilovky. Nařízený přímý volný kop rozehrál Kocman na Brožíka a ten s přehledem zakončil do opuštěné branky. Od této chvíle začal hrát Arsenal power play.

„Nezbývalo nám nic jiného než poctivě bránit a čekat na chybu domácích. Ve 27. minutě jednu z nich využil Bergmann. Arsenal ve hře bez brankáře pokračoval téměř celý druhý poločas.

Nakonec z toho byly ještě další čtyři střely do prázdné branky a pohodové vedení 8:2. V závěru už jen korigoval nepříznivé skóre Haas. Po hrozivém začátku, který jsme prospali, byl náš výkon zodpovědný. Celou druhou půli jsme museli bránit power play domácích, ale zvládli jsme to. Utkání rozhodlo vyloučení brankáře Babky, po kterém jsme dali hned vzápětí branku na 3:2 a od té chvíle už byl zápas pod naší kontrolou," zhodnotil duel sportovní ředitel Radobýlu Michal Rapavý.

„Konečně jsme v tabulce tam, kam kvalitou patříme, navíc jen o skóre za třetí Chotěboří. Vedoucí dvojice má už ale velký náskok a rozdá si to o přímý postup do I. ligy. V prvním odvetném zápase přivítáme v pátek v hale Chemik od 20 hodin SK Goll Běloves," dodal sekretář Radobýlu Pavel Zuna.

FC Arsenal Benešov - CF Radobýl 3:8(2:3). Branky a nahrávky: 5. Žáček, 5. Burian, 39. Haas 6. Kocman, 14. Vacek (Bergmann), 18. Brožík (Kocman), 27. Bergmann, 30. Brožík, 31. Novotný, 33. Rapavý (Novotný), 39. vlastní, ŽK 0:2, ČK 18. Babka (B.), r. Matyš, Mráz, 50.

Arsenal: Babka Haas, Šindelář, Lukáč, Burian, Křemen, Žáček, Chlasták, Charvát, Pohorský.

Radobýl: Ekrt (Krůta) Rapavý, Novotný, Vacek, Bergmann Kocman, Janda, Koláček, Brožík Mühlfait.

1. Olympik Mělník 11 8 3 0 64:26 27

2. UFA Hr. Králové 11 8 3 0 55:32 27

3. FK Chotěboř 11 6 1 4 57:46 19

4. CF Radobýl 11 6 1 4 59:53 19

5. Slavia Liberec 11 5 3 3 59:35 18

6. F.A.Česká Lípa 11 5 2 4 48:42 17