Radobýl začal dobře, ze střední vzdálenosti se prosadil v první minutě Grunert. V dalším průběhu byli domácí aktivní, měli i slibné šance, ale ty nevyužili. Poté se soupeř začal zvedat a vyrážel do nebezpečných brejků. Do poločasu třemi góly otočil skóre.

„V nervózním utkání bylo vidět na obou stranách hodně faulů a hosté dostali výhodu dvou desetimetrových kopů, ty ovšem s přehledem zlikvidoval Ekrt. V 19. minutě musel předčasně do sprchy hostující Novotný. Nabídnutou přesilovou hru jsme nevyužili. Ve druhé půli jsme zvýšili tlak na míč, hráče soupeře napadali hodně vysoko a dostávali je pod tlak. Bohužel kontaktní gól nepřišel, hosty podržel gólman. Když už jsme ale branku dali, tak nám ji nepochopitelně neuznali rozhodčí. To byl asi jeden z nejdůležitějších momentů v utkání. V 32. minutě zvyšoval už na 4:1 pro hosty Doležal. Stále bylo dost času s výsledkem něco udělat. Ve 34. minutě ale byly naděje pryč. Po přísné druhé žluté kartě byl vyloučen J. Grunert a vzápětí za údajné protesty i Novotný. Hosté měli výhodu dvou hráčů v poli, když hráli dvouminutovou přesilovku 4 na 2. V té dostal červenou kartu i Ekrt, který korunoval nedisciplinovanost našich hráčů. Hosté v dlouhé přesilovce přidali další dva góly a bylo po zápase,“ dodal sportovní ředitel Radobýlu Michal Rapavý.

„Kluci v tomto složení ještě nehráli, ale utkání měli zvládnout. Bohužel hráči v prvním poločase nesplnili taktické pokyny, nechali se zbytečně rozhodit výroky rozhodčích a nesoustředili se na hru. Všechny jsem upozorňoval na sudího Říhu, kterého jsme v minulosti vetovali, ale přesto jsme neudrželi nervy na uzdě. Porážka musela přijít, každá série končí, ale nejvíc mě mrzí, že byla v domácím prostředí před skvělou diváckou kulisou. Soupeř hrál chytře a takticky, navíc mu výborně zachytal gólman,“ dodal zklamaný sekretář klubu Pavel Zuna.

FUTSAL FIFA

CF Radobýl - FK Boca Chotěboř 3:7 (1:3)
Branky a nahrávky: 1. J. Grunert (Novotný), 39. Brožík (Hanzl), 40. Hanzl (Pícha) 8. Vítek, 9. Novotný, 15. Staněk, 32. Doležal, 34. Odvářka, 35. Doležal, 40. Doležal, ČK 34. J. Grunert, 34. Novotný, 35. Ekrt 19. Novotný, r. Gryc, Říha, 100.

CF Radobýl: Ekrt, Kurek Novotný, Janda, J. Grunert, Kocman, Hanzl, L. Grunert, Brožík, Pícha, Zuna, Mühlfait.