Rodák z Čeladné zazářil hlavně první den italského víkendu, kdy byl dvakrát druhý. Po tuplované stříbrné sobotě se Lackovi druhý den už tolik nedařilo a na stupně vítězů se znovu nepodíval. Přesto to v Misanu zvládl nad očekávání dobře.

„Upřímně jsem rád, že je to za námi. Do poslední chvíle jsem nevěděl, jestli to dám. Nebudu tvrdit, že jsem si to užil, spíš protrpěl. Ale dopadlo to dobře. Mám velkou radost, že se v sobotu podařilo urvat důležité body. Hlavně ať už jsme doma a můžu se dát do dalšího závodu do pořádku,“ oddechl si před cestou domů Lacko, který před šampionát šel na laparoskopickou operaci slepého střeva a zákrok se změnil v kompletní revizi břišní dutiny.

Hlavní nedělní závod Lacko dokončil na devátém místě, když se mu na cílové rovince poškozená guma roztrhala na kusy. „To bylo o fous, jsem rád, že jsem vůbec dojel,“ kroutil hlavou pilot roudnického týmu. „Každý bodík je dobrý.“

V poslední jízdě Lacko cíl vůbec neviděl. Po problémech s řízením zajel v šestém kole do boxové uličky a závod pro něj skončil. „Po startu jsem dostal ránu a přestalo fungovat řízení. Nevěděl jsem, kdy mi to vypne a kdy ne, takže jsem několikrát vyletěl mimo trať. Nemělo cenu se s tím dál prát a z desátého místa jsem raději odstoupil. Byl to hazard.”

Britský nováček v barvách Buggyry Oly Janes v neděli první závod kvůli technickým problémům nedojel, v hendikepu pak skončil opět 11. „Truck Buggyry je hodně rychlý. Celkově se mám ještě hodně co učit, abych se dotáhl na elitu. Nicméně víkend jsem si opravdu užil,“ zhodnotil svou evropskou premiéru Janes.

Druhý český pilot v šampionátu Frankie Vojtíšek z Jablonce nad Nisou po sobotní hořící vložce sledoval nedělní dění na trati pouze v civilu.

V neděli zvítězil znovu německý exšampion Hahn, který po úvodním víkendu vede seriál s 50 body. Pátý Lacko na něj ztrácí 24 bodů.

Mistrovství Evropy tahačů – úvodní podnik v Misanu (Itálie):
3. závod: 1. Hahn (Něm./Iveco), 2. Halmová (Něm./Iveco) +1.432, 3. Kiss (Maď./Mercedes) +2,859, …9. Lacko (ČR/Buggyra) +38,584, Janes (Ang./Buggyra) nedokončil.
4. závod: 1. Smith (Ang./MAN), 2. Lenz (Něm./MAN) +7,314, 3. Albacete (Šp./MAN) +8,643, …11. Janes +44,052, Lacko nedokončil.
Průběžné pořadí šampionátu: 1. Hahn 50 bodů, 2. Halmová 33, 3. Albacete 29, 4. Lenz 27, 5. Lacko 26.