„Teď půjde o hodně. Do konce základní části zbývají čtyři kola a přicházejí tvrdé boje před rozdělením nadstavbových skupin. Nadstavba se rozdělí na tři, kde do první skupiny postoupí první tři týmy, do druhé celky na čtvrtém až šestém místě a týmy v těchto skupinách sehrají po jejich odehrání play – off první ligy. Poslední čtyři týmy ze skupiny budou hrát s posledními čtyřmi týmy z východní skupiny o záchranu, což by se nás ale snad nemělo týkat," věří litoměřický asistent Rudolf Šotnar.

Do utkání proti GBA půjde Slavoj s cílem vrátit soupeři porážku, vyhrát nejlépe o sedm a více bodů, protože v bojích o postup mezi nejlepší může rozhodovat rozdíl bodů ze vzájemných zápasů.

„O sestavě nemáme jasno. Uvidíme, koho zdravotní stav pustí na palubovku. Změnou je, že se do realizačního týmu posunul Saša Novák, který pro zranění nemůže hrát a bude zastávat funkci asistenta. Možná by mohl poprvé nastoupit Michal Šotnar, který se po těžkém zranění kotníku vrací pomalu na palubovky. Uvidíme, v jakém bude zdravotním stavu po duelu Kooperativy NBL v Děčíně, kde hraje v sobotu Brno."

Výběr GBA se opírá o mladé hráče ze zahraničí připravující se na studia a basketbal na amerických univerzitách. „Soupeř hraje nepříjemný agresivní, ale hlavně rychlý basketbal, a tak se příznivci mají na co těšit," dodává Šotnar.