Porazila tak i zkušené členky reprezentačního družstva ČR (např. Lichtágovou a Sikorovou, obě Sokol Kampa) a zcela jasně tak potvrdila svou stoupající výkonnost z posledních měsíců.

Bulanderová předvedla ve finále relativně velmi obtížnou sestavu s čistým provedením v mimořádné výšce nad nářadím a potvrdila svou vedoucí pozici po kvalifikačním kole.

Také další Litoměřičanka Kristýna Ulbrichtová předvedla své současné maximum, které stačilo na velmi solidní, avšak neoblíbenou bramborovou příčku. Obě dívky v soutěži synchronních párů navíc vybojovaly bronzovou medaili. Zvítězilo duo z Liberce Patrmanová s Dolejšovou. Mezi juniory byl nejlepší Majer ze Sokola Kampa, který zvítězil v jednotlivcích a ze synchronních skoků si odvezl stříbro.

Ještě jedna medaile však čekala na Litoměřice, a to na následném šampionátu seniorů. Nejdříve mezi ženami se štěstím potvrdila své ambice účastnice OH v Londýně Frydrychová, když byla zlatá jak mezi jednotlivci, tak i v soutěži párů.

Mezi muži se pak představil Kočvara (Litoměřice) a spolu s Kurtinem mezi páry vyskákal výborné třetí místo. Kategorii jednotlivců pak dominoval domácí Pelc, synchronním párům pak Handl s Majerem. Litoměřičtí tedy nezklamali a i nadále se budou připravovat na podzimní Světové hry mládeže konané v USA.

Z dalších výsledků JMČR:10. Havlová (Litoměřice), MČR: 9. Ulbrychtová, 12. Kočvara.

JANA ŠTEFANIKOVÁ