Lovci se vrátili jako spráskaní psi. Lovosičtí házenkáři utrpěli v Karviné dvě porážky, a proto teď musí přijít na řadu poslední a rozhodující bitva. O tom, kdo postoupí do semifinále extraligy, se rozhodne v sobotu na severu Čech.

„Pro mě i pro kluky je to velké zklamání. Nejeli jsme do Karviné s tím, že se budeme vracet za stavu 2:2. Musím říct, že jsme byli v obou utkáních horší. Nesešlo se nám nic, co by nás mohlo posunout k vítězství,“ mrzelo zklamaného trenéra Severočechů Milana Berku.

„Těžko se to hodnotí. V podstatě se nám nepodařilo vůbec nic. Byla to bída s nouzí. Někdy přemíra snahy nevede tam, kam bychom chtěli,“ přidala se lovosická spojka Dominik Miko.

Severočeši se teď musí oklepat, využít výhodu domácího prostředí a kýžený postup do semifinále urvat. „Musíme se hlavně zregenerovat, protože toho všichni mají dost. Čeká nás pátý zápas a věřím, že doma to zvládneme a s diváky v zádech předvedeme to, co umíme,“ nestrachuje se trenér Lovců Berka, jehož tým skončil po základní části na čtvrtém místě.

Oba domácí zápasy série Lovosice zvládly. „Musíme zapomenout na ty dva zápasy v Karviné a všechno zlepšit, hlavně tvrdost v obraně. To jediné na ně platí,“ má jasno Miko.

Na soupeře z této série už čeká vítěz základní části a obhájce extraligového titulu z Plzně. Druhou semifinálovou dvojici vytvoří Zubří s Duklou Praha.

Návrat federální ligy se odkládá
Z tohohle plánu sešlo. Společná česko-slovenská extraliga házenkářů se hrát nebude. Měla začít letos na podzim, ale většina českých klubů se do soutěže odmítla přihlásit. Oba národní svazy nyní definitivně projekt ČSE zastavily.
Soutěž se měla hrát za účasti deseti českých a šesti slovenských celků. Do uzávěrky 31. ledna ale poslalo přihlášku do soutěže jen Zubří.

„Rozhodnutí, zda hrát, či nehrát ČSE, se skládá z několika rovin zahrnující oblasti komunikace, partnerství a důvěry, rozhodně to není jen otázka financí. Za všechny extraligové kluby mohu prohlásit, že ČSE byla důležitá," uvedl sportovní ředitel Lovosic Vojtěch Srba.

„Ale je potřeba se na to dívat ze širšího hlediska, extraligové týmy jsou jen vrcholem pyramidy v našich oddílech. My se musíme postarat o chod všech složek a naší primární snahou je a vždy bude neohrozit chod celého oddílu," vysvětlil Srba, proč české kluby rezignovaly na závazné a souhlasné vyjádření ohledně spuštění projektu.