Prvního letošního velkého turnaje se přitom zúčastnilo téměř 600 bojovníků z více než osmi zemí (mj. Maďarsko, Slovinsko, Srbsko, Slovensko, Polsko, Rakousko, Írán). Nechyběla ani početná výprava Českého svazu fullcontactu, kde navíc funkci asistenta reprezentačního trenéra plnil lovosický Vít Masopust.

Jako první se z borců Schejbalgymu představilEl „koulas" Jafar(12 let). Ten nastoupil do pointfightingu mladších žáků do 32 kg. Ve čtvrtfinále prohrál se slovenským protivníkem a skončil na děleném 5. 8. místě. V kicklight older cadets do 32 kg postoupil do semifinále, kde se utkal s Hudlerem. Jafar se snažil bojovat, ale proti neustávajícímu tlaku mistra světa se bojovalo jen těžko. Zápas jasně prohrál na body a skončil třetí. V lightcontactu old cadets postoupil až do semifinále, kde čekal domácí reprezentant. Útočil a soupeři vzdoroval. Pohledný a vyrovnaný zápas nakonec přiřkli rozhodli Slovákovi (2:1). El se ale za svůj výkon rozhodně nemusel stydět.

Karel Kučera (15 let) startoval v kicklight older cadets 57 kg. Ve čtvrtfinále se utkal se slovenským reprezentantem. Pár dní před turnajem si narazil ruku, a tak s ní nemohl pořádně boxovat. „Přesto jsme se rozhodli turnaj zkusit. Karel se snažil soupeře okopávat a boxoval jen pravou rukou. Přesto byl zápas minimálně vyrovnaný. Nakonec zvítězil domácí borec, ale u každého rozhodčího o dva body. I když Karel zažil poprvé atmosféru velkého zahraničního turnaje, neudělal ostudu a příště bez handicapu určitě zaválí," dodal Masopust.

Mahammad „Miky" Jafar (15 let) startoval ve dvou polokontaktních disciplínách older cadets do 52 kg. V kicklightu v osmifinále porazil jasně na body Maďara. Ve čtvrtfinále pak po skvělém výkonu nesmyslně prohrál 1:2 na body s dalším Maďarem. V další disciplíně lightcontact opět v osmifinále jasně zvítězil nad domácím reprezentantem. „Ve čtvrtfinále nás čekal další reprezentant Maďarska, kterého jsme válcovali celý zápas. Maďar jen utíkal a občas se o něco snažil. O to větší překvapení byla naše prohra 1:2 na body. Miky tedy bohužel ani v jedné disciplíně nedosáhl na medaili, i když předvedl dobré čtyři zápasy. V obou disciplínách skončil na 5. 8. místě."

Oliver Punčochář (12 let) se také předvedl ve dvou polokontaktních disciplínách older cadets do 37 kg. Nejprve nastoupil v kicklightu, kde si ve čtvrtfinále hladce poradil s reprezentantem Srbska a v semifinále jasně na body porazil slovenského bojovníka. Ve finále se pak utkal s Godžou (ČR), který volným losem prošel do semifinále, kde porazil reprezentačního parťáka Daniela Sokola.

Finálový zápas byl opravdu lahůdkou. Oba soupeři nenechali jeden druhého vydechnout a střídali se v aktivitě a bojovali obě kola v plném tempu. Zápas byl vyrovnaný, ale rozhodčí nakonec rozhodli 2:1 na body pro Godžu. Punčochář vybojoval velmi cenné stříbro. V další disciplíně lightcontact mu do čtvrtfinále nenastoupil slovenský reprezentant a v semifinále měl lovosický bijec zápas s Maďarem pevně ve svých rukou. Maďar pouze utíkal a opakovaně byl napomínán za exity ze sportoviště. O to větší zklamání přišlo, když rozhodčí dali výhru soupeři 2:1 na body. Punčochář tedy skončil na třetím místě.

Barbora Marešová (18 let) se představila mezi ženami do 55 kg. Nejprve nastoupila do kategorie lightcontact, kde se utkala ve čtvrtfinále s reprezentantkou Slovenska. „Ta neměla vůbec žádný styl, vlastně to byla zřejmě profesionální plavkyně, protože jediná její technika byla technika máchání rukama v plaveckém stylu kraul s rozběhem. Barča se první kolo snažila boxovat technicky, ale s tímto plavcem to nešlo. Ve druhém kole jsme tedy změnili taktiku a snažili jsme se soupeřku přetlačit, což se nám dařilo, ale opakované exity naší soupeřky byly ze strany rozhodčích přehlíženy. V nepohledném zápase nakonec zvítězila Slovenka 1:2 na body," podivoval se Masopust.

V kicklightu čekala Marešovou ve čtvrtfinále opět závodnice pořádající země. „Tento zápas byl naopak velmi pohledný a z obou stran vedený technicky. Výměna střídala výměnu, ale bohužel Slovenka vždy jeden, dva kopy na konci výměny přidala, a tak jasně zvítězila 3:0 na body. Barča tedy na medaili nedosáhla."

Vojtěch Modra (15 let) startoval ve dvou polokontaktních disciplínách older cadets do 57 kg. V první se ve čtvrtfinále utkal s reprezentantem Dvořáčkem. Toho technicky předčil, ale soupeř zvolil taktiku tlaku a při bojových výměnách donutil Mudru k vyšlápnutí ze soutěžního čtverce, takže ten byl po čtvrtém exitu diskvalifikován.

Do druhé kategorie lightcontact nastoupil povzbuzen z této prohry. Ve čtvrtfinále se utkal s Petrincem (SR). Tomu nedal šanci a jasně zvítězil. V semifinále se pak utkal s reprezentantem Maďarska, na kterého však nestačil a prohrál na body. Vybojoval tak bronz. „Bylo vidět, že tento den nebyl Vojta ve své kůži, neboť jako brilantní technik nedokázal v zápase prodat ani zlomek toho, co umí."

Stanislav Godla (37 let) byl přihlášen do tří kategorií. Nejprve nastoupil do kicklightu do 94 kg. V semifinálovém zápase si poradil rozdílem třídy se slovenským reprezentantem a zvítězil 3:0 na body. Ve finále ho čekal český reprezentant Jan Marhan. Zápas byl odvetou loňského finále MS.

„I v tomto zápase Standa jasně zvítězil na body. Zaslouženě vybojoval zlato. V kicklightu nad 94 kg nejprve ve čtvrtfinále porazil dalšího Slováka a poté v semifinále vyřadil jasně na body reprezentanta Maďarska. Ve finále bylo vidět, že Standovi docházejí síly, přesto svému soupeři, dalšímu českému reprezentantovi Josefovi Vodákovi, odolával a dokázal zápas dotáhnout do vítězného konce. Další zlatá byla doma."

Tím pro Godlu skončily polokontaktní disciplíny a měl hned nastoupit do plného kontaktu v kategorii K1 mužů do 91 kg. „Měl za sebou pět zápasů na 2x2 minuty, které absolvoval v hodině. Přiznám, že jsem ho do K1 nechtěl pustit, ale přesvědčil mě. Naštěstí před naším zápasem byla třicetiminutová pauza a Standa tak mohl zmobilizovat síly.

Do prvního semifinálového zápasu nastoupil proti Telekovi ze Slovenska. Toho už porazil vloni, takže bylo vidět, že má soupeř respekt. Zápas Standa ukončil přesným zadním hákem již v prvním kole KO. Do finálového zápasu už měl asi dvě hodiny pauzu, takže šel relativně odpočatý. Zde mu byl soupeřem další domácí borec. Zápas byl vyrovnaný. Ale Standa soupeře trefoval přesněji a tvrději. V prvním kole poslal soupeře do počítání a stejně ve druhém. Na začátku třetího opět soupeře trefil přesným zadním hákem a po třetím počítání byl zápas ukončen. Standa zvítězil i v této disciplíně. Absolutně ovládl tři kategorie. Zvítězil ve všech sedmi zápasech a právem mu patří titul krále turnaje. Jsem opravdu hrdý a pyšný trenér," poznamenal Vít Masopust.