Téměř od samého začátku jsou „při tom“ i Charvátovi. Tomuto sportu se věnuje v této rodině již třetí generace. Nasbírali za ta léta spoustu vítězství, tituly mistrů republiky a dokonce i dva tituly mistra Evropy ve sjezdu. I díky této tradici a pohostinnosti všech místních se sem o minulém víkendu sjeli minikáristé ze všech koutů ČR.

Bojovali nejprve o body do Českého poháru, který byl současně kvalifikací na velmi atraktivní paralelní slalom (jel se až druhý den). Místní trať je specifická svou malou šířkou, která ne vždy vyhovuje všem jezdcům.

Další záludností této trati je pak prudké klesání před posledním slalomem, kde jezdci současně přejíždějí do stínu na vlhkou vozovku. Je tedy potřeba jet nejen „na krev“, ale také s rozvahou, rozumem a citem na brzdovém pedálu. Jen tak bylo možné doufat ve stupně vítězů.

Výsledky:

Kategorie M1: 1. Bodinek (Hlubočky), 2. Nevosad (Mladá Boleslav), 3. Preč (Hlubočky). Kategorie M2: 1. Burián, 2. Šimůnek, 3. Kubín (všichni Mladá Boleslav). Kategorie M3: 1. Bohačík (Hlubočky), 2. Bíša (Kadaň), 3. Charvát (Velešín). Kategorie M3D: 1. Dufková (Jablonec nad Nisou), 2. Hippíková (Praha), 3. Kubínová (Mladá Boleslav). Kategorie M4: 1. Syrová (Olšany), 2. Mohelská (Mladá Boleslav), 3. Dufek (Jablonec n. N.). Kategorie M5: 1. Šrámek (Český Krumlov), 2. Syrový (Albrechtice), 3. Cepák (Český Krumlov).

Druhý den se minikáristé přesunuli na širokou rovnou trať v Soběnicích, aby mohli závodit v paralelním slalomu. Tyto závody jsou velmi napínavé, neboť diváci mohou porovnávat vzájemnou techniku jezdců a pozorovat zrychlení nebo zpomalení po průjezdu jednotlivých oblouků. Zde se jelo v kategoriích systémem každý s každým a podle počtu získaných vítězství následovaly finálové jízdy.

Výsledky:

Kategorie M1: 1. Nevosad (Ml. Boleslav), 2. Bodinek (Hlubočky), 3. Preč (Hlubočky). Kategorie M2: 1. Kubín, 2. Šimůnek, 3. Burián (všichni Ml. Boleslav). Kategorie M3: 1. Tejkl (Ml. Boleslav), 2. Charvát (Velešín), 3. Kempný (Havířov). Kategorie M3D: 1. Dufková (Jablonec n. N.), 2. Kubínová (Ml. Boleslav), 3. Opolská (Oloví). Kategorie M4: 1. Mohelská (Ml. Boleslav), 2. Dufek (Jablonec n. N.), 3. Syrová (Olšany). Kategorie M5: 1. Syrový (Albrechtice), 2. Cepák (Český Krumlov), 3. Hynek (Albrechtice).

Z litoměřických závodníků skončil nejvýše v kategorii M5 Luděk Pospíchal, který obsadil v kategorii M5 dvakrát sedmé místo. M. Pařízek byl na 8., resp. 9. místě, L. Pařízek na 15. a 16. místě a Pospíchalová na 17. a 12. místě.

K dalším závodům se sjedou minikáristé na sever Čech do Okounova, kde se pojede 3. kolo mistrovství České republiky a 14. kolo Českého poháru.

Karel Majer