„Upřímně jsem to nečekal, ale to už říkám jako Karel Gott. Ale chtěl bych poděkovat za podporu a strašně si toto ocenění vážím a je to také mou motivací se dále zlepšovat," řekl Deníku pětinásobný vítěz ankety, který v současnosti doléčuje zranění z nedávného mistrovství světa v Kataru.

Při slavnostním vyhlášení výsledků moderovaném v Domě kultury v Litoměřicích Radek Šilhanem se však dostalo na celou první desítku, ve které nechyběli ani zástupci kickboxu, biketrialu, hokeje či fotbalu.

Mezi mládežníky podruhé triumfovala atletka Michaela Červínová z ASK Lovosice. Prvenství si v kategorii kolektivů dospělých zopakovali extraligoví házenkáři z Lovosic, kteří se rozjeli i v tomto ročníku soutěže a po víkendové výhře nad týmem Zubří jsou na páté příčce tabulky. Titul mistryň ČR pomohl k vítězství v kategorii kolektivů mládeže dorostenkám Sport Judo Litoměřice.

Roudnický jachtař Michael Maier získal v loňském roce kromě titulu světového šampióna Masters i řadu dalších cen, takže o jeho vítězství nebylo pochyb.
Už potřetí byla nejlepší handicapovanou sportovkyní Litoměřicka vyhlášena plavkyně ČAC Roudnice Nicole Fryčová. A po součtu hlasů se stal nejúspěšnějším trenérem David Lorenc ze Sport Judo Litoměřice.

„Deník regionálním sportovcům dlouhodobě fandí a snaží se je podporovat. Cílem naší ankety o Nejúspěšnějšího sportovce roku je nejen ocenit úspěšné reprezentanty Litoměřicka a Podřipska, ale především popularizovat sportovní hvězdy a sport jako takový před dětmi a mládeží a podpořit tak snahu o aktivní trávení volného času mladých," doplnil Michal Závada, šéfredaktor Litoměřického deníku.

Nejúspěšnější sportovec Litoměřicka 2014 - výsledky kategorií:

• Dospělí: Jiří Motl
• Mládež: Michaela Červínová
• Kolektiv dospělí: HK Lovosice
• Kolektiv mládež: Sport Judo
• Handicap: Nicole Fryčová
• Masters: Michael Maier
• Trenér: David Lorenc

Vítězové:

2000  Michael Maier
2001  Lenka Honzáková
2002  Lenka Honzáková
2003  Jiří Pokorný
2004  Milan Bruncvík
2005  Jiří Pokorný
2006  Michael Maier
2007  Libor Uhlík
2008  David Vršecký
2009  David Vršecký
2010  Jiří Motl
2011  Jiří Motl
2012  Jiří Motl
2013  Jiří Motl
2014  Jiří Motl

Více se dočtete v úterním Litoměřickém deníku!