Starší a zkušenější Lukáš Pondělíček se spolujezdcem Pavlem Dreslerem vybojoval po výborných výkonech hlavně v první polovině roku vynikající třetí místo v celkovém hodnocení Mezinárodního mistrovství České republiky v rally ve třídě A i skupině A6. Už tak skvělý výsledek mohl být ještě lepší.

Mohl být ještě lepší

Na vrchol sezony, Barum rally Zlín, odjížděl Pondělíček jako průběžný vedoucí muž hodnocení skupiny, ale banální technická závada jej donutila odstoupit v polovině posledního dne. Propadl se tak v celkovém hodnocení na třetí místo, které se mu i přes druhé letošní odstoupení na Rally Bohemia podařilo udržet až do konce.

Dalším výborným výsledkem bylo vítězství v nově založené Citroen Racing Trophy CZ, vypsané právě pro vozy Citroen C2 R2 Max, který Pondělíček pilotoval téměř po celou sezonu.

V příštím roce bude vodit po tratích rally vůz specifikace S1600 s velice zajímavým „rodokmenem“. Od letošního juniorského mistra světa v rally Martina Prokopa se podařilo získat ex–tovární Citroen C2 S1600, se kterým v minulosti získal titul mistra světa i současný pilot továrního týmu Citroen v mistrovství světa, Dani Sordo.

Podobně úspěšnou sezonu má za sebou i dvacetiletý Miroslav Plíhal, kterého navigoval Jiří Stross. Tato posádka vybojovala vynikající druhé místo v hodnocení K4 poháru ČR v rally, když za sebou nechala řadu jezdců s podstatně silnějšími vozy. V rámci své skupiny SA2 Plíhal se Strossem ovládli celkové hodnocení a po vyrovnaných výkonech v jednotlivých soutěžích, kdy nikdy neskončili hůře než druzí, zcela zaslouženě vybojovali celkové první místo.

Výsledek o to cennější, že se jednalo teprve o druhou sezonu, kterou Plíhal absolvoval. V té následující si odbyde křest v Mezinárodním mistrovství České republiky.

Pražský rallysprint

Posledním letošním vystoupením obou litoměřických pilotů bude Pražský rallysprint, který se uskuteční o víkendu. Oba piloti zvou všechny fanoušky do Prahy, kde se představí pro oba s netypickými auty. Plíhal usedne za volant nově pořízeného týmového Citroenu C2 S1600 a Pondělíček bude pilotovat vůz vrcholné specifikace WRC, když usedne do pronajaté Škody Octavie WRC.

Za výsledky celé sezony oba piloti vděčí i nemalé podpoře všech partnerů týmu, kterým za jejich podporu patří poděkování. Stejně je na místě poděkování i mechanikům a členům týmu.

O tom, že Lukáš Pondělíček má nejen závodnické srdce, svědčí i jeho rozhodnutí věnovat veškeré finanční prémie získané v rámci Citroen Racing Trophy CZ občanskému sdružení Slunce dětem, jehož posláním je pomoc dětem, a to zejména tělesně i duševně handicapovaným, postiženým vážnou nemocí, nebo umístěným a vychovávaným v dětských domovech a obdobných zařízeních.

Během příští sezony se budou oba piloti týmu Ponďa.cz utkávat i ve vzájemných soubojích v rámci Mezinárodního MČR v rally.

Marek Antoš