Pořadatelé již desátého ročníku – Deníky – Litoměřický Deník společně s Okresním sdružením Českého svazu tělesné výchovy ve spolupráci s Městem Litoměřice – připravují slavnostní vyhlášení výsledků na 1. února 2010 do DK v Litoměřicích.

Při něm bude vyhodnoceno deset jednotlivců dospělých (nad 18 let), pět mládežníků (do 18), tři kolektivy dospělých, tři mládeže, jeden handicapovaný a jeden seniorský sportovec (Masters).

Základní podmínkou je, aby navrhovaný byl členem sportovního klubu, tělovýchovné jednoty, nebo jiného sportovního sdružení se sídlem v regionu (Litoměřicko).

V minulém roce triumfoval v kategorii jednotlivců dospělých pilot David Vršecký z Buggyry Roudnice, který je, stejně jako řada předchozích vítězů, v nominaci i letos.

Následující jména jednotlivců i družstev (s jejich vybranými výsledky) slouží pouze jako malá nápověda, kterou se při svém hlasování nemusíte řídit. Upozorňujeme, že uvedený seznam ještě není konečný a může se dále aktualizovat na základě podkladů, které poskytnou navrhovatelé Okresnímu sdružení ČSTV v Litoměřicích či redakci Litoměřického Deníku.

Jednotlivci dospělí
Michael Maier (YCR Roudnice) – jachtink, třída Finn a Star, MS Finn – 15. místo Finsko, ME Finn – 20. místo, Světové poháry: 12. místo Španělsko, 6. místo Francie, 5. místo – Itálie, 12. místo – Holandsko, 14. místo – Německo, 2. místo – Itálie, 1. MČR Finn, 1. MČR Star, 4. MČR námořní lodě.
Jaroslav Stalmacher (Sport Judo Litoměřice) – váhová kategorie do 66 kg, účastník evropského šampionátu do 23 let Turecko – Antalya, 3. místo Evropský pohár Slovinsko – Celje, 1. MČR, opora družstva mužů v Extralize ČR.
Libor Uhlík (Sport Judo Litoměřice) – váhová kategorie nad 100 kg, 2. MČR, opora družstva mužů v Extralize ČR.
Veronika Hubrtová (Harlequ´ in Roudnice) – billiard, 17. a 33. MS, 2., 3. a 9. ME, 2. a 2x3. MČR.
Jiří Motl (HK .A.S.A. Město Lovosice) – házená, opora extraligového týmu a reprezentant ČR.
Dominik Halamka (Harlequ´in Roudnice) – billiard, 2x1., 2., 2x3. a 7. MČR.
David Vršecký (Buggyra Roudnice) – motorismus, obhájil titul v EP tahačů.
Markus Bösiger (Buggyra Roudnice) – motorismus, 4. v EP tahačů.
Miroslava Ságlová (TTC Litoměřice) – stolní tenis, 2x1. MČR do 21 let, opora extraligového týmu žen.
Jakub Živec (Lovochemie Lovosice) – atletika, 2. MEJ na 5 km, 1. na 5000 m a 2. 1500 m při Evropském poháru družstev, 9. na 5 km při Superlize EP, 2. MČR 1500 m, 1. MČRJ kros.
Jan Pinka (TTC Litoměřice) – stolní tenis, 2. a 3. MČR do 21 let.
Kateřina Ježková (Schejbal´s Gym Lovosice) – box, 3. MČR.
Jan Bureš (CK Slavoj Terezín) – celkový vítěz sportovního seriálu Král Středohoří.

Jednotlivci mládež
Iva Bubeníková (SKGT Litoměřice) – skoky na trampolíně, 29. Světové hry mládeže, 1. MČR juniorů synchrony, 2. MČR jun. jednotlivci, 4. a 5. MČR sen.
Michal Čupr (Slavoj Litoměřice) – šerm kord, 1. MEJ, 8. SP, 1. ČP, 1. MČR,
Patrik Deutscher (YCR Roudnice) – jachtink, třída Finn a Star, MS Finn dospělých – 73. místo, MS Finn Junior – 14. místo, Světové poháry dospělých: 41. místo Španělsko, 53. místo Německo. MČR Finn – 4. místo, MČR Star – 1. místo, MČR námořní lodě – 4. místo.
David Hozák (Sport Judo Litoměřice) – kategorie do 50 kg), mistr ČR 2009 v ktg. starších žáků, mistr ČR dorostu, opora družstva dorostu v extralize ČR a družstva st. žáků na MČR mládeže.
Matěj Zahálka (BTT Libochovice) – vítěz sportovního seriálu Král Středohoří ve své kategorii, triatlonová naděje.
Petr Marschall (SKRSU Lovosice) – karate, 2x2. otevřené MČR v karate FSKA, 3. MČR kumite, 1. MČR kata týmy.
Kristýna Lukášková (ČAC Roudnice) – plavání, 42. a 44. mistrovství Evropy juniorů 3. na 200 P a 4. na 200 PZ Letní mistrovství ČR dorostu, úspěšné starty na mezinárodních závodech (Ströck Austria Meeting ve Vídni, VC Slovenska v Bratislavě).
Magda Nová (Lovochemie Lovosice) – atletika, 1. MČR hala ml. dorost.
Jan Sommerschuch (TJ Lovochemie Lovosice) – atletika, 1. MČR hala.
Jiří Šolta (ČAC Roudnice) – plavání, 2. a 3. místo Letní pohár ČR desetiletého žactva, 2x3. místo Zimní pohár ČR.
Michaela Janků (SK Mondi Štětí) – sportovní gymnastika, 10. místo v republikové soutěži ČASPV v Doubí u Třeboně ve čtyřboji.

Kolektivy dospělých
Sport Judo Litoměřice (Vodička, Lorenc, J. Stalmacher, Valenta, Hanek, M. Stalmacher, Gregor, Randl, Vocásek, Pulgret, Uhlík, Franek, Šparuk, Vytlačil, Tomko) – 3. místo v Extralize ČR 2009 (dlouhodobá soutěž).
HK .A.S.A. Město Lovosice – házená, účast v semifinále extraligy.
Funky Dangers (Marková, Dadoková, Kolbabová, Tundrová, Šafránková, Klokočná, Waldhauserová, Antalová, Janovský, Jelínek) – sport. aerobik, 1. MČR, 2. pohárová soutěž, 3. nominační závod, účast na MS.
CF Radobýl Litoměřice – futsal, postup do I. ligy sálové kopané, v nové sezoně přestup do II. ligy Futsal FIFA.
HC Stadion Litoměřice – hokej, účast ve čtvrtfinále play off II. ligy.
Harlequ´in Roudnice (D. Halamka, P. Halamka, Kryštof, Lomský) – billiard, 2. MČR
Slavoj Litoměřice – basketbal, postup do I. ligy mužů.
TJ Lovochemie Lovosice – basketbal, postup do II. ligy žen.
LFP Lovosice – florbal, druholigový tým postoupil až do 4. kola Českého poháru.
SK Mondi Štětí (Zbyněk Zanker a Petr Stroch) – jachtink, Flying dutchman, 36. MS, 1. MČR, 1. ČP.

Kolektivy mládeže
SHC Killers Litoměřice ml. dorost – hokejbal, vítězství v I. lize.
SDH Hrobce – družstvo dorostenek, 11. MČR dorostu v pořárním sportu.
Slavoj Litoměřice – basketbal, 5. MČR minižáci (Kroupa, Kynzl, Březina, Bělohlávek, Maxa, Tůma, Štěpánek, Sommerschuh, Sendlai, Vít, Ježek, F. Trusina, Czeller, Kala, J. Trusina).
BK Lovosice – basketbal, 5. MČR smíšená družstva nejmladšího minižactva.
Funky Dangers – kadet team (Gutherová, D. Guderová, G. Guderová, Pek, Andrášová, Grunerová, Hylánová, Chyňavová) – 1. MČR, 1. pohárová soutěž.
SKGT Litoměřice – skoky na trampolíně, smíšené družstvo (Bulanderová, Ulbrichtová, Slabochová, Kočvara) 4. MČR žactva.
SHC Killers Litoměřice – hokejbal, minipřípravka (ročník 2000 a mladší) 4 MČR.
Funky Dangers 8 – 10 let (Šimek, Vojta, Šrebjr, Kinský, Vrabcová, Jelínková, Podzimková, Jirásková, Kloučková, Slabochová) 2. MČR, 1. pohárová soutěž.
ČAC Roudnice – veslování, družstvo dorostenek (Hromádková, Týřová, Brodská, Radová), 1. MČR čtyřka s kormidelníkem, 3. MČR čtyřka bez korm., 3. MČR ve sprintu čtyřka bez korm.
Sport Judo Litoměřice (družstvo dorostu Hozák, Štrop, Vodička, Lorenc, Hanek, Šparuk, Franek, Andráš, Kříž, Muller, Valenta) 2. místo v Extralize ČR 2009 (dlouhodobá soutěž).

Masters
Michael Maier (YCR Roudnice) – jachtink, 4. při MS veteránů.
Petr Lukášek (ČAC Roudnice) – plavání, 10., 13., 14. a 23. ME Masters v Cadizu (ktg. 45 – 49 let), český rekord ve své kategorii, 3x1., 2x2., 2x3. místo Mezinárodní mistrovství ČR Masters.
Libuše Bruncvíková (Slavoj Litoměřice) – veslování, 1. MS veteránů osma, 1. MČR veteránů čtyřka párová, 1. Primátorky osma, 3. MČR veteránů osma.
Jiří Suchý (Slavoj Litoměřice) – šerm kord, 1. MČR nad 60, 1. MČR celkově.
Pavel Hodač (r. 1927) – poslední ze žijících zakladatelů Jachetního oddílu v Litoměřicích, nejstarší aktivně závodící jachtař v ČR. Je obdivuhodné, že i přes svůj vysoký věk se účastní krajských závodů s velmi dobrými výsledky, když za sebou nechá jachtaře o dvě generace mladší.
Antonín Zima (r. 1934) – HO Roudnice, vítěz seriálu Král Středohoří.

Handicap
Dezider Holub (SK Blesk Liběšice) – běžecké lyžování 1. MČR na 5 km, stolní tenis 1. MČR dvouhra, 2. MČR čtyřhra, 1. MČR čtyřhra – unified, volejbal – Národní turnaj 3. místo v družstvech.
Eduard Konopík (SK Blesk Liběšice) – běžecké lyžování 2. Česká zimní speciální olympiáda H. M. Úpa na 1 km klasicky, stolní tenis 3. MČR dvouhra.