Pořadatelé již desátého ročníku – Deníky – Litoměřický Deník společně s Okresním sdružením Českého svazu tělesné výchovy ve spolupráci s Městem Litoměřice – připravují slavnostní vyhlášení výsledků na 1. února 2010 do DK v Litoměřicích.

Při něm bude vyhodnoceno deset jednotlivců dospělých (nad 18 let), pět mládežníků (do 18), tři kolektivy dospělých, tři mládeže, jeden handicapovaný a jeden seniorský sportovec (Masters).

Základní podmínkou je, aby navrhovaný byl členem sportovního klubu, tělovýchovné jednoty nebo jiného sportovního sdružení se sídlem v regionu (Litoměřicko).

V minulém ročníku zvítězil v kategorii dospělých jezdec David Vršecký, mezi mládežníky atlet Jakub Živec. Nejúspěšnějším handicapovaným sportovcem se stal liběšický Dezider Holub a kategorii Masters ovládl Antonín Zima z HO Roudnice. Nejúspěšnějším týmem dospělých se stali borci Sport Judo Litoměřice, mezi mládežníky slavily triumf Slavoj Litoměřice – Funky Dangers.

Následující jména jednotlivců i družstev (s jejich vybranými výsledky) slouží pouze jako malá nápověda, kterou se při svém hlasování nemusíte řídit. Upozorňujeme, že seznam ještě není konečný a může se dále aktualizovat na základě podkladů, které poskytnou navrhovatelé Okresnímu sdružení ČSTV v Litoměřicích či redakci Litoměřického Deníku.


Jednotlivci dospělí

Michael Maier (YCR Roudnice) – jachtink, třída Finn a Star, MS Finn – 15. místo Finsko, ME Finn – 20. místo, Světové poháry: 12. místo Španělsko, 6. místo Francie, 5. místo – Itálie, 12. místo – Holandsko, 14. místo – Německo, 2. místo – Itálie, 1. MČR Finn, 1. MČR Star, 4. MČR námořní lodě.
Jaroslav Stalmacher (Sport Judo Litoměřice) – váhová kategorie do 66 kg, účastník ME do 23 let Turecko – Antalya, 3. místo Evropský pohár Slovinsko – Celje, 1. MČR, opora družstva mužů v Extralize ČR.
Libor Uhlík (Sport Judo Litoměřice) – váhová kategorie nad 100 kg, 2. MČR, opora družstva mužů v Extralize ČR.
Veronika Hubrtová (Harlequ´ in Roudnice) – billiard, 17. a 33. MS, 2., 3. a 9. ME, 2. a 2x3. MČR.
Jiří Motl (HK .A.S.A. Město Lovosice) – házená, opora extraligového týmu a reprezentant ČR.
Dominik Halamka (Harlequ´in Roudnice) – billiard, 2x1., 2., 2x3. a 7. MČR.
David Vršecký (Buggyra Roudnice) – motorismus, obhájil titul v EP tahačů.
Markus Bösiger (Buggyra Roudnice) – motorismus, 4. v EP tahačů.
Miroslava Ságlová (TTC Litoměřice) – stolní tenis, 2x1. MČR do 21 let, opora extraligového týmu žen.
Jakub Živec (Lovochemie Lovosice) – atletika, 2. MEJ na 5 km, 1. 5000 m a 2. 1500 m při EP družstev, 9. na 5 km při Superlize EP, 2. MČR 1500 m, 1. MČRJ kros.
Jan Pinka (TTC Litoměřice) – stolní tenis, 2. a 3. MČR do 21 let.
Kateřina Ježková (Schejbal´s Gym Lovosice) – box, 3. MČR.
Jan Bureš (CK Slavoj Terezín) – celkový vítěz sportovního seriálu Král Středohoří.


Jednotlivci mládež

Iva Bubeníková (SKGT Litoměřice) – skoky na trampolíně, 29. Světové hry mládeže, 1. MČR juniorů synchrony, 2. MČR jun. jednotlivci, 4. a 5. MČR sen.
Michal Čupr (Slavoj Litoměřice) – šerm kord, 1. MEJ, 8. SP, 1. ČP, 1. MČR,
Patrik Deutscher (YCR Roudnice) – jachtink, třída Finn a Star, MS Finn dospělých – 73. místo, MS Finn Junior – 14. místo, Světové poháry dospělých: 41. místo Španělsko, 53. místo Německo. MČR Finn – 4. místo, MČR Star – 1. místo, MČR námořní lodě – 4. místo.
David Hozák (Sport Judo Litoměřice) – kategorie do 50 kg), mistr ČR 2009 v ktg. starších žáků, mistr ČR dorostu, opora družstva dorostu v extralize ČR a družstva st. žáků na MČR mládeže.
Matěj Zahálka (BTT Libochovice) – vítěz sportovního seriálu Král Středohoří ve své kategorii, triatlonová naděje.
Petr Marschall (SKRSU Lovosice) – karate, 2x2. otevřené MČR v karate FSKA, 3. MČR kumite, 1. MČR kata týmy.
Magda Nová (Lovochemie Lovosice) – atletika, 1. MČR hala ml. dorost.
Jan Sommerschuch (TJ Lovochemie Lovosice) – atletika, 1. MČR hala.
Michaela Janků (SK Mondi Štětí) – sportovní gymnastika, 10. místo v republikové soutěži ČASPV v Doubí u Třeboně ve čtyřboji.


Kolektivy dospělých

Sport Judo Litoměřice (Vodička, Lorenc, J. Stalmacher, Valenta, Hanek, M. Stalmacher, Gregor, Randl, Vocásek, Pulgret, Uhlík, Franek, Šparuk, Vytlačil, Tomko) – 3. místo v Extralize ČR 2009 (dlouhodobá soutěž).
HK .A.S.A. Město Lovosice – házená, účast v semifinále extraligy.
Funky Dangers (Marková, Dadoková, Kolbabová, Tundrová, Šafránková, Klokočná, Waldhauserová, Antalová, Janovský, Jelínek) – sport. aerobik, 1. MČR, 2. pohárová soutěž, 3. nominační závod, účast na MS.
HC Stadion Litoměřice – hokej, účast ve čtvrtfinále play off II. ligy.
Harlequ´in Roudnice (D. Halamka, P. Halamka, Kryštof, Lomský) – billiard, 2. MČR
Slavoj Litoměřice – basketbal, postup do I. ligy mužů.
TJ Lovochemie Lovosice – basketbal, postup do II. ligy žen.
LFP Lovosice – florbal, druholigový tým postoupil až do 4. kola Českého poháru.
SK Mondi Štětí (Zbyněk Zanker a Petr Stroch) – jachtink, flying dutchman, 36. MS, 1. MČR, 1. ČP.

Kolektivy mládeže

SHC Killers Litoměřice ml. dorost – hokejbal, vítězství v I. lize.
SDH Hrobce – družstvo dorostenek, 11. MČR dorostu v pořárním sportu.
Slavoj Litoměřice – basketbal, 5. MČR minižáci (Kroupa, Kynzl, Březina, Bělohlávek, Maxa, Tůma, Štěpánek, Sommerschuh, Sendlai, Vít, Ježek, F. Trusina, Czeller, Kala, J. Trusina).
BK Lovosice – basketbal, 5. MČR smíšená družstva nejmladšího minižactva.
Funky Dangers – kadet team (Gutherová, D. Guderová, G. Guderová, Pek, Andrášová, Grunerová, Hylánová, Chyňavová) – 1. MČR, 1. pohárová soutěž.
SKGT Litoměřice – skoky na trampolíně, smíšené družstvo (Bulanderová, Ulbrichtová, Slabochová, Kočvara) 4. MČR žactva.
Funky Dangers 8 – 10 let (Šimek, Vojta, Šrebjr, Kinský, Vrabcová, Jelínková, Podzimková, Jirásková, Kloučková, Slabochová) 2. MČR, 1. pohárová soutež.
Sport Judo Litoměřice (družstvo dorostu Hozák, Štrop, Vodička, Lorenc, Hanek, Šparuk, Franek, Andráš, Kříž, Muller, Valenta) 2. místo v Extralize ČR 2009 (dlouhodobá soutěž).


Masters

Michael Maier (YCR Roudnice) – jachtink, 4. MS veteránů.
Petr Lukášek (ČAC Roudnice) – plavání, 10., 13., 14. a 23. ME, čes. rekord ve své kategorii.
Libuše Bruncvíková (Slavoj Litoměřice) – veslování, 1. MS veteránů osma, 1. MČR veteránů čtyřka párová, 1. Primátorky osma, 3. MČR veteránů osma.
Jiří Suchý (Slavoj Litoměřice) – šerm kord, 1. MČR nad 60, 1. MČR celkově.
Pavel Hodač (r. 1927) – poslední ze žijících zakladatelů Jachetního oddílu v Litoměřicích, doposud nejstarší aktivně závodící jachtař v ČR. Je obdivuhodné, že i přes svůj vysoký věk se účastní krajských závodů s velmi dobrými výsledky, když za sebou nechá jachtaře o dvě generace mladší.
Antonín Zima (r. 1934) – HO Roudnice, vítěz seriálu Král Středohoří.


Handicap

Dezider Holub (SK Blesk Liběšice) – běžecké lyžování 1. MČR na 5 km, stolní tenis 1. MČR dvouhra, 2. MČR čtyřhra, 1. MČR čtyřhra – unified, volejbal – Národní turnaj 3. místo v družstvech.
Eduard Konopík (SK Blesk Liběšice) – běžecké lyžování 2. Česká zimní speciální olympiáda H. M. Úpa na 1 km klasicky, stolní tenis 3. MČR dvouhra.