Jelikož se hraje na tři výhry, jeden z celků získá mečbol, který bude moct v neděli od 18.00 na hřišti GBA proměnit v postup do semifinále.

„Rozhodně jdeme do zápasu s tím, že chceme konečně využít domácího prostředí,“ pravil před zápasem rázně kouč Litoměřic Jan Šotnar. „Věříme, že opět přijde hodně diváků a tentokrát se nám povede je potěšit,“ dodal. Těšit ho může fakt, že k dispozici bude mít kompletní kádr. „Děčín hraje v Nymburku, takže nám výjimečně uvolnil Filipa Kroutila i na páteční duel,“ pochvaloval si. „Navíc máme k dispozici i všechny ostatní hráče a jsme maximálně odhodlaní navázat na poslední výhru na palubovce soupeře. Pochopitelně je daleko příjemnější jet do jeho haly s vedením 2:1 než tam odvracet mečbol soupeře,“ doplnil na závěr.

Dnešní duel začíná v hale 6. ZŠ v Litoměřicích od 19 hodin, v případě, že oba soupeři vyhrají i o tomto víkendu po jednom utkání, rozhodne se o semifinalistovi opět ve středu v Poohří.

V dalších sériích mohou už dnes stvrdit postup Jindřichův Hradec a Písek, souboj mezi Olomoucí a Vysočinou je rovněž srovnaný.