Na distancích 0,4 km plavání – 22,8 km silniční cyklisty a 5,8 km běhu se celkem na start postavilo stejně 120 jednotlivců (106 mužů a 14 žen) a 12 štafet, které odstartovaly 10 minut před jednotlivci. Teplota vody dosahovala 20 °C a tak pořadatelé povolili použití neoprenu.

Ve vodě prokázal vynikající formu Filip Urban pronásledovaný Petrem Soukupem. Ten se však díky rychlému depu dostal do čela závodu. Hned za depem cyklistické části se utvořila dvojice Soukup – Urban, která držela čelo závodu až na 11. km, kde byla dojeta skupinou pronásledovatelů. V nepříjemném protivětru však všichni neudrželi nastavené tempo a po zbytek cyklistické části tak v čele závodu zůstalo kvarteto Soukup, Cogan, Dvořák a Franěk.

Do běžecké části se šlo v pořadí 1. Cogan, 2. Franěk a 3. Soukup. Ještě před prvním kilometrem se však na 1. místo dostal vynikající běžec Soukup, který neponechal nic náhodě a s více než minutovým náskokem si zajistil jubilejní desáté vítězství na Hostěnickém triatlonu. Druhý se v cíli objevil Jan Franěk a bronz si nakonec kvalitním během zajistil Oto Ottenschläger. Na Rudolfa Cogana zbylo stejně jako v minulém roce 4. místo, které těsně uhájil před Petrem Cmuntem. V ženské kategorii potvrdila roli favoritky domácí Kateřina Ježková, která zvítězila časem 1:14:40 a v celkovém pořadí byla na krásném 19. místě. S odstupem necelých 2 minut si pro druhou příčku doběhla Natálie Fraňková následovaná Terezou Černeckou Hnízdilovou.

Hoštěnický triatlon 2022 se pomalu, ale jistě blíží.
Hostěnický triatlon slaví 20 let! „Havajský“ fantom Soukup obhajuje zlato

Pořadatelé také ocenili nejrychlejší štafety. Mezi muži zvítězil tým Na poslední chvíli ve složení Schovanec, Hořejší, Čepelka. V ryze dámském složení si pro první místo doběhla štafeta Marmasi (Hyšplerová, Butalová, Nekolová) a ve smíšených štafetách dominoval tým VokoloKolína (Vokrouhlecká, Kolín, Kolínová). Netradiční cenu pro nejhezčí závodníka dne s přehledem vyhrál Jan Medlik.

Vydařené sportovní odpoledne vyjádřil slovy vítězný Petr Soukup. „Je to tady super! Malý triatlon, který každý rok posouvá své možnosti a drží si prvotní myšlenku spojovat lidi sportem. Drobnosti jako růže pro všechny dokončivší ženy, luxusní klobása s pivkem, hudba se speakerem Patrikem po celou dobu akce, čipová časomíra, výborný fotograf Milan Richtr, ponožky s logem závodu pro každého a mnoho dalšího, dělají z tohoto závodu celoroční zážitek. Je neskutečné, co parta lidí se zapálením dokáže společně vybudovat. Bylo fajn opět stát s klukama na startu a pozorovat jejich zdravou rivalitu.“

Pro pořadatele je však nejlepší zprávou, že závod proběhl hladce a bez zranění. „Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se na organizaci závodu podíleli. Dnes už je to téměř padesátka dobrovolníků, bez kterých bychom takto velký závod nemohli uspořádat," pochvaloval si po slavnostním vyhlášení hlavní pořadatel David Šálek.

Výsledky celkové:

1. Petr Soukup (TJ Nová Paka) 1:04:48

2. Jan Franěk (Triatlon Team Příbram) 1:06:09

3. Oto Ottenschläger (2BWINNER Team) 1:06:17

4. Rudolf Cogan (Carla.Kupkolo.cz) 1:07:37

5. Petr Cmunt (ELEVEN HEAD CST CYKLOLIVE) 1:07:38

Výsledky ženy:

1. Kateřina Ježková (Sport team Brozany) 1:14:40

2. Natálie Fraňková (Triatlon Team Příbram) 1:16:22

3. Tereza Černecká Hnízdilová (SportRaces- HappyLoop) 1:22:34

 Výsledky štafety muži:

1. Na Poslední chvíli (Schovanec, Hořejší, Čepelka) 1:09:00

 Výsledky štafety ženy:

1. Marmasi (Hyšplerová, Butalová, Nekolová) 1:25:34

 Výsledky štafety smíšené:

1. VokoloKolína (Vokrouhlecká, Kolín, Kolínová) 1:24:00

JAN ŘEBÍČEK