V ženské kategorii je zatím nejúspěšnější Kateřina Ježková (Nutrend Litoměřice) před Klárou Chlupsovou (Kolín) a Petrou Hendrychovou (OKO 69 Litoměřice).

Letošní ročník zatím nabídl běhy na Borči, v Opárně, na Milešovce, na Libochovicku i v Hostěnicích, kolečkářské podniky pod Řípem, v Litoměřicích, Čížkovicích, triatlony v Kocourově, Terezíně, Hostěnicích a pod Házmburkem.

Mezi nejmladšími účastníky je na tom nejlépe Přemysl Preiss (Kola Vondra Lovosice), v kategorii do 29 let je v čele už výše uvedený Petr Cmunt, mezi třicátníky má mírný šestibodový náskok Jan Bureš (CK Slavoj Terezín Cyklocity).

V kategorii čtyřicátníků sice nebyl Dušan Prošek (TT Cykloteam Chomutov) v posledních dvou závodech tak úspěšný (2 a 2 body), přesto má k dobru 14 bodů před libochovickým Markem Buškem.

„Padesátníkům" vládne Milan Vopat (Pro Corde Chomutov) a jen těžko někdo ohrozí roudnického suveréna Ivana Kapouna v kategorii nejzkušenějších borců.

Zatímco kategorii žen do 35 let s přehledem vládne Kateřina Ježková (Nutrend Litoměřice), Klára Chlupsová (Kolín) v ktg. Ž2 ještě stále nic jistého nemá.

Seriál Král Středohoří pokračuje až v sobotu 10. září MTB závodem Přestavlcký vlk (4 okruhy, každý dlouhý cca 6,5 km, převýšení je 130 metrů na kolo). Start je ve 13 hodin (u bývalé školky), podrobnější informace a přihlášky: Zdeněk Ráliš 602 649 740, ZdenekRalis@seznam.cz.

Do konce ročníku 2016 chybí ještě (kromě Přestavlk) Hraběcí duatlon Poplze, MTB tour České středohoří Litoměřice, Milešovka(p), MTB Opárenské okruhy a Výběh na Lovoš).

Král Středohoří 2016

Výsledky celkově: 1. P. Cmunt (Benny Invest.com) 281 bodů bodů, 2. Pinc (MMB Třebenice) 185, 3. Bureš (CK Slavoj Terezín Cyklocity) 185, 4. Pospíšil (Litoměřice) 182, 5. Tlustý (Sport team Brozany) 156, 6. Řebíček (Sport team Brozany) 154, 7. Čuchal (MMB Třebenice) 140, 8. Novotný (Dubany) 129, 9. Prokeš (TJ Cykloteam Chomutov) 121, 10. Bušek (BTT Libochovice) 119.

Kategorie M0 – muži do 18 let: 1. Preiss (Kola Vondra Lovosice) 58, 2. O. Cmunt (Benny Invest) 48, 3. Zahálka (CK Slavoj Terezín) 44.

Kategorie M1 – muži do 29 let: 1. Cmunt (Benny Invest. com) 91, 2. Pinc MMB Třebenice) 78, 3. Krejčí (Terezín) 36.

Kategorie M2 – muži 30 – 39 let: 1. Bureš (CK Slavoj Terezín, Cyklocity) 61, 2. Pospíšil (Litoměřice) 55, 3. Řebíček (Sport team Brozany) 52.

Kategorie M3 – muži 40 – 49 let: 1. Prokeš (TJ Cykloteam Chomutov) 57, 2. Bušek (BTT Libochovice) 43, 3. Šnaidauf (Mountain Riders Velemín) 34.

Kategorie M4 – muži 50 – 59 let: 1. Vopat (Pro Corde Chomutov) 60, 2. Diviš (SNB Praha) 55, 3. Novák (Brná nad Labem) 49.

Kategorie M5 – muži nad 60 let: 1. Kapoun (Roudnice nad Labem) 85, 2. Burda (veslování Bohemians) 40, 3. Bečka (Brná nad Labem) 36.

Ženy (bez rozdílu věku): 1. Ježková (Nutrend Litoměřice) 96, 2. Chlupsová (Kolín) 72, 3. Hendrychová (OKO 69 Litoměřice) 71.

Kategorie Ž1 – ženy do 35 let: 1. Ježková (Nutrend Litoměřice) 103, 2. Králová (BTT Libochovice) 64, 3. Dlouhá (Dlouháni Roudnice) 30.

Kategorie Ž2 – ženy nad 35 let: 1. Chlupsová (Kolín) 92, 2. Hendrychová (OKO 69 Litoměřice) 84, 3. Vyskočilová (Most) 50.