Celý závod se jel v dešti a na mokru, což s novým autem nebylo nic příjemného. O záludnostech těchto podmínek se Plíhal přesvědčil hned v první rychlostní zkoušce, ve které ustál několik krizovek.

V druhých průjezdech to bylo již lepší – až do vložky číslo 6, kterou posádka odjela bez funkčního ventilátoru, takže spolujezdec kromě čtení rozpisu ještě otíral zamlžené přední okno.

I tak do servisu přijížděli jako druzí v hodnocení skupiny SA2. Po servisu se posádka rozhodla, že v posledních průjezdech zrychlí a pokusí se dostat na první místo. V sedmé vložce se podařilo ztrátu snížit na minimum, ale tři kilometry před cílem zbrzdil posádku defekt.

Rázem z toho byla časová ztráta a z toho plynoucí propad až na třetí místo. Kolo vyměnili Plíhal se Strossem na přejezdu a díky výbornému výkonu na poslední rychlostní zkoušce se jim podařilo dostat se zpět alespoň na druhé místo.

Takže po dvou letošních odjetých závodech má posádka Miroslav Plíhal – Jiří Stross na svém kontě dvě druhá místa ve skupině SA2 a v celkovém pořadí K4 poháru v rally jí patří páté místo. Kvůli zrušené Vyškovské rally si další soutěž odbydou závodníci až na začátku července při Rallysprintu Kopná.

David Mayer