Plavec Vojtěch Netrh v sobotu startoval v kategorii starší junioři a všechny své závody zvládl. Nejprve si vylepšil osobní rekord na trati 100 metrů volný způsob – 52,36. Následně skončil první v závodě 200 metrů prsa – 2:19,85 a v osobním rekordu zvládl také závod na 50 metrů volný způsob. Doplaval v čase 24,09.

Závody probíhaly za velmi přísných hygienických podmínek. „Závody se odehrávají bez diváků. Plavci musí mezi starty sedět venku, trenéři nesmí fandit, aby se nešířil aerosol, rozhodčí ve štítech neustále dezinfikující startovní bloky a zařízení,“ sdělil Štěpán Šetek a poznamenal, že se tato situace v nejbližší době pravděpodobně nezmění.

Netrhův skvělý výkon pokračoval také v neděli. V závodě na 100 metrů prsa byl jen malý kousek za osobním rekordem – 1:03,89. Následně pak trať 50 metrů prsa proplaval v čase 29,38, čímž si vylepšil své maximum. „ Celková jeho bilance je pět startů, pět prvních míst ve starších juniorech a tři osobní rekordy,“ zrekapituloval Šetek.

Litoměřický Vojtěch Netrh měl velký podíl na vítězství českého juniorského týmu, získal pět ze šesti pohárů.