„Velkého úspěchu dosáhli reprezentanti našeho klubu na silně obsazeném mezinárodním turnaji ve Slavkově u Brna, tzv. Austerlitz Cupu. Na startu se prezentovalo 64 trojic z několika zemí Evropy. Naše trio v kombinovaném složení Kocourek, Monika a Tomáš Pillerovi (oba PK Sahara Vědomice) překvapilo všechny své soupeře a nedalo jim šanci.“

To je jistě úspěch. A s kým si trojka poradila ve finále?
S úřadujícími mistry České republiky, když je zdolala přesvědčivým způsobem 13:5. Odvezla si tak domů krásný pohár, který zdobí i jejich jména.

Na startu se objevili společně s vámi i synové. Jak jste dopadli?
Ve skupině jsme nenašli přemožitele. V důležitém střetnutí o postup mezi nejlepší se k nám však štěstěna odvrátila zády. Museli jsme se tak spokojit s 18. místem.

Do třetice se prosadili do lepší poloviny startujících týmů vaši nejspolehlivější z nejspolehlivějších – manželé Demčíkovi společně s Tomášem Přikrylem.
Neprobojovali se sice do závěrečných bojů, ale ve finále B si nevedli špatně, neboť jim patřilo konečné čtvrté místo.

Z města, popřípadě z nedalekého okolí, jste si odvezli ještě jednu velmi důležitou „trofej“.
Dostali jsme do rukou oficiální potvrzení, kterým se stáváme pořadateli mistrovství ČR seniorů mužů i žen nad 50 let. Uskuteční se 11. října a rád bych na tento jistě zajímavý turnaj pozval co nejsrdečněji všechny stoupence petanque.

O víkendu jste se potkali se svými švédskými přáteli, šestnáctkou reprezentantů země tří korunek z Trelleborgu.
Opláceli jsme jim velmi rádi svou návštěvu a domnívám se, že jsme prohloubili naši vzájemnou spolupráci. Rád bych věřil tomu, že bude mít trvalejší charakter. Naši severští přátelé samozřejmě nemohli chybět mezi startujícími na Podřipském poháru, kde hrálo 40 dvojic.

A jak pohár dopadl?
Prvenství nakonec vybojovali Pražané z POP ve složení Vlk, Preuss. Z našich si vedla nejlépe dvojka Blanka Suchomelová a Robert Lapihuska, která obsadila čtvrtou příčku. Tomáš s Monikou Pillerovou skončili devátí. Já věřím, že se z těch několika desítek přihlížejících diváků rekrutovali noví zájemci o petanque, které bychom v našem PK Hej Rup velmi rádi viděli a zaregistrovali jako aktivní členy.

Mojmír Strachota