První polovina víkendu patří galuskám a úzkým plášťům. Pořadatelé z CK Slavoj Terezín připravili tradiční Memoriál Jaroslava Menharta a Ladislava Hellera. Ten se ale nejede tradičně v okolí Třebušína. „Museli jsme kvůli opravě mostku v Třebušíně trať přesunout. Místo v Chudoslavicích je start v Židovicích, kde na jezdce čeká jiný námi prověřený devítikilometrový okruh," sdělil Václav Bureš, prezident pořádajícího CK Slavoj Terezín.

Židovický silniční závod se jede jako poslední šestá zastávka seriálu ČP mládeže a žen. Závodní program začíná v 11 hodin startem kategorie kadetů na osm okruhů. Po několika minutách následují ženy a juniorky a mladší žáci. V půl druhé odpoledne se na trať na dvanáct kol vydají junioři. Mezi nadějnými borci v pelotonu nebudou chybět ani jezdci týmu CK Slavoj Terezín Cyklocity – Jan Kašpar, Martin Čech v kadetech, Václav Papík a Martin Čepek mezi staršími žáky a mezi mladšími pak Štěpán Zahálka.

„V celkovém pořadí Českého poháru je Honza Kašpar druhý, ostatní jsou jen těsně za elitní desítkou, takže bude fajn, když kluky přijedou diváci podpořit a trochu vyburcovat," zve do Židovic Václav Bureš.

V neděli si na své přijdou milovníci silných plášťů. V centru Litoměřic odstartuje 2. ročník MTB Tour České středohoří. Závod určen široké veřejnosti. Na programu jsou tři trasy – hlavní závod má 75 km, kratší trasa měří 45 km a pro začátečníky, děti a celé rodiny je tu osmikilometrová Mini MTB Tour po Labské cyklostezce. Jako první na trať v 9 hodin vyjede hlavní dlouhý závod. Po půl hodině odstartuje kratší trasa a v 10 hodin Mini MTB Tour. Na Mírovém náměstí bude celá řada dalších atrakcí pro malé i velké. Konat se budou nejrůznější vystoupení a workshopy v rámci projektu Užít Litoměřice zdravě.

V pelotonu nebude chybět ani loňský vítěz a ambasador závodu Jakub Šilar, který na svých řídítkách poveze číslo 600.

„Každý tak má šanci poměřit své síly s loňským vítězem Českého poháru v cross country maratonu. Na letošní trase jsme ubrali silniční úseky a naopak jsme přidali ty trailové, takže věřím, že závod a vlastně celý program bude i tentokrát velmi atraktivní," zve do Litoměřic Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.