Elitní pilot Téo Calvet dvě jízdy vyhrál a získal stejný počet druhých míst, zatímco Aliyyah Koloc na okruhu kralovala mezi ženami, mladými jezdci a podílela se na historicky prvním double young guns Buggyra Academy.

„Super atmosféra, vedle rugby je truck racing v regionu nejoblíbenějším sportem, podle místních by přišlo mnohem více lidí, pořadatelé však trvají na přísných opatřeních,“ prozradil Jan Kalivoda, manažer Buggyry.

Téo Calvet, dorazil do Nogara jako průběžný lídr, když v předchozím závodě v Charade vybojoval maximální počet bodů. Nejprve ale nestačil na zkušeného závodníka ME tahačů Anthony Janieca. „Škoda, že se mi na usychající trati nepovedlo vyhrát super pole, Anthony si to dvakrát zkušeně pohlídal. Vyhrávat se nedá donekonečna,“ konstatoval Téo Calvet v cíli.

Podstatně akčnější klání prožila Aliyyah Koloc, která řešila po kontaktech se soupeři dva defekty. První stihli mechanici v rekordně krátkém čase opravit, nejmladší a zároveň nejrychlejší truckerka planety se stačila vrátit na trať. K druhému kontaktu ovšem došlo v předposledním kole a Aliyyah Koloc skončila mimo okruh.

close Téo Calvet a Aliyyah Koloc. info Zdroj: Buggyra zoom_in Téo Calvet a Aliyyah Koloc.

„Po defektu s Mercedes AMG – GT3 na Slovakiaringu, který jsem absolvovala v rychlosti 240 km/h, jsem tentokrát přišla o pneumatiku v podstatně nižší rychlosti, na druhou stranu hmotnost obou závodních speciálů je přece jen odlišná,“ řekla Aliyyah Koloc v cíli. Přes předčasný konec byla klasifikována jako druhá nejrychlejší žena, přičemž ve druhé jízdě přidala ke stejnému ocenění i prvenství mezi mladými jezdci.

Mladé pušky si připsaly hned ve třetí společné zastávce první double. „Super výkon a zároveň lehká závist. Nám to s Gerdem Körberem trvalo tuším dvanáct závodů, historicky první double Buggyry jsme slavili taky v Nogaru v roce 2003,“ gratuloval na dálku David Vršecký, který odmítal řešit skutečnost, že k double přispěla penalizace Anthony Janieca. „Historie se opravdu neptá a Janiecovi je známo, že umí jet za hranou.“

Blízko zopakování double pak byla dvojice týmu Buggyra Zero Mileage Racing rovněž v závěrečném závodě, do kterého startovala z první řady. Téo po skvělé m výkonu vyhrál, Aliyyah si dojela pro třetí místo. „Nakonec velká spokojenost, i když rezervy ještě nepochybně existují,“ hodnotil Téo, zatímco Aliyyah vzpomněla na loňský senzační triumf. „Chtěla jsem vyhrát, ale všichni, včetně Yasmeen, která mě přijela podpořit, táty a Davida, říkají, že mám být pokorná. Takže, teda spokojenost.“