Aliyyah Koloc má za volantem speciálu Can –AM DV21 do boje o vavřínový věnec velmi dobrou výchozí pozici. Před druhým v pořadí, jímž je Hamad Nasser Alharbi ze Saúdské Arábie, vede o 22 bodů. Legendární čtyřnásobný vítěz Rallye Dakar Nasser Al-Attiyah je dokonce až čtvrtý a za mladou závodnicí Buggyry zaostává o plných 49 bodů.

„Vítězství v tomto seriálu nebylo na začátku sezony naší prioritou, šlo hlavně o sbírání zkušeností. O to víc nás těší, jak se Aliyyah v náročných podmínkách soutěží na Arabském poloostrově daří. Titul by byl velkým zadostiučiněním a příjemnou vzpruhou před Rallye Dakar,“ sdělil šéf komunikace Buggyry Jan Kalivoda.

Závodnice si uvědomuje, že je třeba bojovat až do posledních metrů. „Dubai International Baja bude vyvrcholením ostré přípravy na Dakar. Jsem ráda, že se mi v Poháru FIA Středního východu v cross-country bajas tolik daří, ale nic není rozhodnuto. Tituly se rozdělují až po konci sezony, proto se musím na tuto rallye pořádně soustředit a jet naplno,“ ubezpečuje Aliyyah Koloc, již bude opět navigovat zkušený francouzský kopilot Francouz Stéphane Duplé.

V Dubaji Buggyra nasadí dva speciály Can-Am. V tom druhém si letošní závodní premiéru v terénu odbude Téo Calvet. Francouz zastává pozici dakarského náhradníka pro kategorii T3 Lehké prototypy.

„Protože jsem v lednu o start na Dakaru nakonec přišel, beru to jako další možnost vyzkoušet si závody v terénu. Hlavním cílem je dobře se připravit, abych byl v případě potřeby plnohodnotným členem týmu,“ uvedl 21letý jezdec, jehož bude navigovat Jihoafričanka Taye Perry.

Dubai International Baja se jede do 3. prosince. Dnes jsou na programu administrativní přejímky a slavnostní start. Pátek 2. prosince nabídne první etapu o celkové délce 310,21 km, z nichž bude 194,40 měřených. V sobotu rallye vyvrcholí druhou etapou. Ta bude mít 317,44 km a měřených je připraveno 121,46 km.