„Díky významné podpoře a pochopení Městských sportovních zařízení a Rady Města Litoměřice se turnaj konal na vypuštěné ledové ploše Kalich arény, která mimo prostorové kvality disponuje maximálním komfortem, jak pro účastníky, rozhodčí a diváky,“ uvedl Jaroslav Stehlík předseda a hlavní trenér Slavoje Litoměřice.

„Prostředí hokejové haly, a především profesionální přístup všech, co se podíleli na organizaci turnaje, si návštěvníci nemohli vynachválit. Trenéry ostatních oddílů bylo vysoce oceňováno pojetí a nadšení k pořádání turnaje. V luxusních podmínkách Kalich Areny došlo i k praktickým zkouškám nových rozhodčích,“ pokračoval.

Na turnaj dorazili šermíři z celé republiky, a dokonce i z dalekého východu jakým je Olomouc nebo Uherské Hradiště. Účast tedy byla skutečně hojná a turnaje se za oba dny zúčastnilo celkem 194 šermířů.

Ve všech čtyřech kategoriích se první příčky obsadili závodníci z klubu SC Praha Šerm. Největší úspěch z litoměřických závodníků slavila Alžběta Dvořáková, která si díky svému zápalu, nasazení a podpoře domácího publika vysloužila třetí místo v kategorii žaček.

„I přes náročné přípravy, trvající měsíce, které turnaj vyžadoval se ovšem na stejném místě bude hned za dva týdny 18. května konat mistrovství republiky mladších žáků a mladších žaček. Podívaná to bude jistě napínavá a emotivní, nebude chybět krev, pot ani slzy. Mladé družstvo Slavoje Litoměřice má šanci na medaili, proto budeme rádi, když se na náš turnaj přijdete podívat a fandit olympijskému sportu,“ dodal Stehlík.