Přestože se šance Adama Lacka na obhajobu titulu před předposledním podnikem sezony zase o něco ztenčily, neskládá roudnická stáj Buggyra zbraně.

Řeč čísel je neúprosná. Pokud chce Lacko překazit Jochenovi Hahnovi oslavy pátého titulu, musí Němce porazit na francouzské půdě minimálně o sedm bodů, což se mu letos podařilo pouze v Mostě.

„Žijeme v reálném světě, nestavíme vzdušné zámky. Jochen je krůček od pátého titulu, Adam ale rozhodně nepojede taktiku ve smyslu nic nepokazit a udržet za každou cenu druhé místo. Adam je stále úřadující mistr Evropy a v Le Mans uděláme všechno pro to, aby tomu tak bylo i po závodním víkendu,“ říká manažer týmu Jan Kalivoda.

Obhájce titulu je před Le Mans v tradičním klidu. Skutečnost, že si Jochen Hahn může dovolit ve vzájemném souboji o šest bodů prohrát, neřeší. „Jochen je velký závodník, bude si chtít Le Mans užít, očekávám velký, ale jak tomu bývá v jeho případě zvykem, korektní souboj. Pokud rozhodne o titulu v Le Mans, nebudu mít sebemenší problém podat mu ruku. Zároveň ale udělám všechno pro to, abych korunovaci odložil.“

Oproti původním předpokladům bojuje Lacko s parťákem Oly Janesem nečekaně o třetí místo v Poháru konstruktérů, po Zolderu narostl náskok Buggyry před týmem Tankpool na šestnáct bodů.