Svou dominanci v sedle horského kola opět potvrdil velezkušený Josef Nestler (CK Velosport Bílina), který na prakticky zcela suché trati a za slunečních paprsků dokázal obhájit svůj loňský triumf.

„Konkurence možná letos nebyla tak úplně nabitá jako v jiných letech, ale na výhru si musí člověk vždycky hrábnout,“ řekl v cíli spokojený vítěz. Za ním se odehrávaly na cca 4,5km dlouhém okruhu (jel se celkem 5x) velmi tvrdé souboje po celou dobu trvání závodu, když stříbro a bronz nakonec putovaly do Třebenic (druhé místo bral Petr Čuchal, třetí příčku Jaroslav Jíra – oba MMB Třebenice).

Na start se postavila i pětice odvážných dívek a žen. Nejlépe se s nástrahami okruhu (dva technicky náročné sjezdy a jeden táhlý výjezd) vypořádala Jana Svobodová (KCR Roudnice) před Kateřinou Duškovou (Knobloška) a Zuzanou Dlouhou (Dlouháni Roudnice).

„Ještě ráno to vypadalo na déšť, možná i blátivé lázně, ovšem odpolední klání se poté fakt povedlo, přízeň počasí nám pomohla. Možná trošku litují ti, kteří nakonec nedorazili, stálo to za to. Jsem zároveň rád, že to bylo letos i bez zranění,“ komentoval průběh akce její šéf Robin Kahoun.

Opárenské okruhy jsou pravidelnou zastávkou karavany sportovního seriálu AUTHOR Král Středohoří. Tato populární celoroční tour se blíží ke svému závěru. Na účastníky čeká pouze Výběh Lovoše na konci listopadu a závěrečný galavečer s vyhlášením výsledků v brozanské Kolibě. Průběžné hodnocení a pořadí stejně jako aktuální informace z akcí naleznete na www.kralstredohori.cz.