Žalostná bilance je deptá. Srazila je na osmé místo a připravila o pohár. „Už proběhl důrazný pohovor s hráči. Snad pokuty zafungují,“ řekl sportovní ředitel Vojtěch Srba.

Sezona se překulila do druhé poloviny a vy jste až osmí a venku z poháru…
Hlavně výkony na venkovních hřištích jsou hodně za očekáváním. Byť dokážeme sehrát vyrovnané utkání, tak o branku prohrajeme. To je kaňka. To je důvod, proč jsme až na osmém místě.

Naopak doma jen vyhráváte. Čím si to vysvětlujete?
Někteří hráči se venku nedokáží přiblížit svému standardu. Kupíme spoustu chyb. S tím panuje nespokojenost. Na hráčích je vidět nervozita z toho, že doma to nemusí pokaždé vyjít. Pokud budeme doma ztrácet, tak budeme mít problém se dostat do play-off.

Jak hodláte nepříznivou situaci řešit?
V úterý mělo vedení důrazný pohovor s hráči. Pokud nezafungují penalizace a pokuty, budeme to muset řešit dál. Teď se musíme koncentrovat na poslední dva zápasy do konce roku v Jičíně a doma s Hranicemi. Doufám, že to už nějakým způsobem zlomíme.

Kdyby se tak nestalo, jste připravený sáhnout přes zimu ke změnám v kádru?
Tohohle nejsem zastáncem. Na házenkářském trhu to nefunguje jako v jiných sportech. Nepohybuje se tu někdo, kdo by nás vytrhl z téhle letargie. S porážkami přibývá nervozita a strach, ale já doufám, že kádr je dostatečně kvalitní a silný na to, aby se zformoval a začal fungovat tak, jak bychom si představovali.

Od medailových ambic ale neupouštíte, je to tak?
To by byla zhůvěřilost! Před sebou máme ještě téměř celou druhou polovinu základní části a rozhodovat se bude až v únoru.