Hrálo se na tři vítězné sety. Probojovat se mezi nejlepší nebyla žádná procházka nad zelenými stoly. Tím spíš, když se bojovalo v každém střetnutí na krev.

Funkci pořadatelů měli na svých bedrech otec Milan a syn Tomáš Danajové. Junior stíhal vedle funkce zapisovatele, hlasatele i reprezentaci svého klubu. Nebylo zase až tak složité vyčíst z jeho pohledu porážku 3:2 v boji o posledních osm. „Nechal jsem se unést zbytečnou nervozitou. Místo toho, abych se pokusil zacloumat spíš se soupeřem."

Do finále singlu se probojoval někdejší druholigista, odchovanec stolně tenisového, ale i fotbalového oddílu Spolana Neratovice Petr Mottl. V semifinále přešel přes bohnického Novotného (3:0). „V souboji s Brožem to bylo těžší, ve třetím setu jsem prohrával 9:5, ale soupeř se dopustil řady chyb, které jsem pak jen potrestal," znělo skromné vyjádření vítěze turnaje.

„Postup do finále nebyl pro mě zase až tak jednoduchý. Roudnický Líska mě totiž dost potrápil," svěřil se Brož. Poražený zůstal naopak nad věcí. „Pouze ve třetím setu jsem využil jeho laxnosti k zisku sady. Škoda, že se mi totéž nepovedlo hned v té první. Mohl jsem si tak možná
vynutit pětisetovou bitvu," usmíval se poražený Líska.

Co se nepovedlo v singlu, vynahradilo si roudnické kvarteto bohatě v deblu.

„Docela jsme si věřili. Výhra nad silnou dvojkou z Bohnic Novotný – Brož nám totiž dodala potřebné sebevědomí hned v úvodní sadě," notovali si bezkonkurenčně nejlepší deblisti Míla Ullman s Tomášem Lískou.

Nezklamali však ani Jaroslav Novák s Honzou Skleničkou. Ti udolali v zápase o bronz nebezpečné Mottla s Bittnerem 3:1. Ve čtvrté sadě přitom jejich konkurenti měli k dispozici dokonce dva setboly.

„Zachovali jsme však klídek. Nechtěli jsme připustit zbytečné pětisetové drama," uvedli.

Zbývá ještě dodat z válek nad stoly, že bronzový v singlu byl Tomáš Líska.

„Novotný mě pozlobil jenom v prvním setu. Dál s každým ztraceným bodem jako by rezignoval," zhodnotil až s přílišnou skromností své třetí místo Roudničan. Ten, který se jinak mohl pochlubit i triumfy na předvánočním i povánočním turnaji doma na Podřipsku, popř. v sousedním Štětí.

Ceny předával předseda Sokola Emil Vašíček. „Smekám před pořadateli, kterým vydatně pomáhal i místopředseda Sokola Míra Hrdý. V neposlední řadě patří dík všem 58 startujícím. Drtivá většina z nich se přitom prezentovala velmi dobrou sportovní kvalitou. Mám osobně radost z toho, že jsme se i s těmi posledními loučili v duchu – za rok na shledanou."

Nejstarším účastníkem byl Jiří Formáček. „Zahrát si s o dvě, či tři generacemi mladšími není špatné. Na to, že je mi pětasedmdesát. Tedy ne roků, ale jar."

Stejně uvažoval i o dvacítku let mladší štětský Jiří Nedoma, který se dostal mezi čtvrtfinalisty. „Vzhledem k tomu, že se tady sešla velmi solidní konkurence, jsem spokojen. Především však s atmosférou turnaje."

Tečku za jubileem udělal Danaj junior. „Nemohli jsme si přát víc než to, co se v reálu uskutečnilo. Tak nějak jsme si představovali vstup do sezony v roce 2013."

Mojmír Strachota