Vystupovala zde řada zahraničních výprav, které pojaly tento tradičně velký turnaj jako poslední bod své přípravy před nadcházejícím MS v Brémách.

Úvodní start v kategorii kumite U21 Marschallovi vyšel. Hned v úvodním kole ukázal dobrou fyzickou připravenost a velkou touhu vyšplhat se mezi medailisty. Porazil svého prvního soupeře ze Švýcarska 1:0 a bodoval s kizami cuki.

Druhé kolo mu postavilo do cesty závodníka z Dánska, kterého vyprovodil 6:0. Tady už mu „chodily" i kopy na hlavu. Do finále se dostal výhrou přes německého závodníka 4:0. Pak už přišlo finále, kam se z druhé strany pavouka probojoval Dán Abild Ludvig. S ním svedl lovosický borec velmi dobrý zápas, ale porazit jej nedokázal. Odvezl si tedy cenu za druhé místo.

„Marschall je pohybově velmi nadaný a jeho vstup do kategorie mužů mu jistě pomůže pochopit, jak své atletické dispozice využít v zápasech proti starším závodníkům. Poměřili jsme síly s malou Evropou a jsem rád i za zkušenosti, které jsme zde s Petrem nasbírali," okomentoval vystoupení lovosického závodníka šéftrenér Josef Rajchert.