Dlouhé čekání skončilo! Mistrovství Evropy tahačů začalo na maďarském Hungaroringu pro ambiciózní roudnickou stáj Buggyra skvěle. Bývalý kontinentální šampion Adam Lacko získal v úvodním podniku seriálu druhý nejvyšší bodový zisk a je ve hře o další titul!

Z celkového vítězství se poprvé ve své kariéře nečekaně těšil německý pilot Sasha Lenz, zatímco na domácího favorita Norberta Kisse zbylo třetí místo.

Podle majitele a šéfa týmu Buggyry Racing Martina Koloce, dopadl úvodní podnik víceméně dle předpokladů. Úzký Hungaroring Buggyrám nikdy v minulosti příliš nesvědčil, letos tomu bylo nejinak. „Adam Lacko potvrdil, že tradičně pojede o titul, Téo ztrácí na šesté místo deset bodů a Aliyyah se musí ještě hodně učit,“ podotkl Martin Koloc, když odmítl specifikovat, jak se moc se na Aliyyah podepsala sestřina nehoda v Poznani. Yasmeen Koloc totiž v sobotu v závodě ESET Cup bourala a skončila v nemocnici na pozorování. „Jsou s Yasmeen nejlepší kamarádky, ale ví, že crashe k závodění patří.“

PANUJE SPOKOJENOST

Úvodní závodní den poznamenaly nejdříve technické problémy Norberta Kisse, domácí jezdec tak zapsal první nulu a poté kolize ve druhém závodě, rovnající se předčasnému ukončení závodního dne, který se tak netradičně skládal z jediného závodu. Až druhý den naštěstí proběhl bez větších rušivých momentů.

„Nemám důvod k přehnanému jásotu, ale ani ke skepsi. Pokaždé jsem dojel na bedně, celkově jsem druhý, ztráta osmi bodů na Sashu Lenze, je vzhledem k okolnostem přijatelná,“ komentoval výsledky na Hungaroringu třikrát třetí Adam Lacko. „Měli jsme problémy s trakcí, v minulosti se mi tady s tahači nikdy moc nedařilo. V neděli jsem pobavil diváky hezkým soubojem se Steffi Halm, která předvedla totální a nakonec úspěšnou defenzívu. Nechci, aby to znělo jako výmluva, ale bod mi za větší strkanici nestál.“

Plzeňský útočník Jaroslav Kracík na snímku z posledního utkání s Olomoucí vpravo.
Je to výzva, chci pomoct, říká nová posila kališníků Kracík

Téo Calvet si z Hungaroringu odvezl deset bodů a poznání, že boj o elitní šestku bude opravdu hodně těžký. „Sobota byla spíše seznamovací, v neděli jsem získal osm bodů, což považuji za slušný výsledek,“ komentoval Téo Calvet svůj výkon, který kromě průběžného osmého místa stačí k druhé příčce v Goodyear Cupu. „Skoro vždycky jde všechno vyřešit lépe, ale se svým výkonem nejsem nespokojený. Jsem hodně zvědavý na data.“

Aliyyah Koloc sice v Maďarsku nebodovala, podle mentora Davida Vršeckého ovšem jeho šestnáctiletá svěřenkyně odvedla výkon na hranici možností. „Hungaroring je hodně těžký okruh, na kterém se velmi komplikovaně předjíždí, takže Aliyyah nemohla plně využít potenciálu auta. Kromě toho s představou, že máte sestru v nemocnici, se nezávodí až tak uvolněně. Měřítkem výkonnosti je v jejím případě spíše Goodyear Cup, čtvrté místo lze hodnotit jako zcela odpovídající jejím zkušenostem,“ potvrdil dvojnásobný mistr Evropy.

BUGGYRA JE ČTVRTÁ

V Poháru konstruktérů patří Buggyře, konkrétně dvojici Lacko – Calvet, průběžné čtvrté místo, na vedoucí dvojici Kiss – Albacete, ovšem ztrácí jen 9 bodů. „Bude to vyrovnané, vyhrát můžou čtyři týmy. Sobota byla docela divná, v neděli jsme ale získali 28 bodů, což se rovná druhému místu. Ale jsme teprve na začátku,“ dodal Lacko.