Prakticky kompletní mužská reprezentace ČR ve veslování ladí tento týden svoji formu v Labe aréně Ústeckého kraje.

Začátkem srpna, 5. a 6. srpna 2020 totiž proběhne na veslařském kanálu v Račicích nominační závod před Mistrovstvím Evropy, to seniorské bude v říjnu v polské Poznani. Proto není od věci ladit formu přímo na místě nominačních testů. Na soustředění nechybějí ani dvě velká esa – Ondřej Synek a Jakub Podrazil.

„V Račicích se za dva týdny na nominačních závodech jasně ukáže, jak na tom jednotlivé posádky jsou s výkonností i formou. Zájemců o účast na evropském šampionátu je hodně a potřebujeme zjistit, které posádky na to mají,“ uvedl Jan Navrátil, trenér párové čtyřky mužů.

Kromě Ondřeje Synka a Jakuba Podrazila se soustředění účastní i další nadějné posádky, ať už jde například o lehký dvojskif ve složení Miroslav Vraštil a Jirka Šimánek nebo párovou čtyřku – Jan Hájek, Jan Potůček, Jan Fleissner a Jaroslav Hellebrand.

Veslaři využívají podle náplně tréninku souběžně dráhu v račické Labe aréně a i zázemí Labe arény ve Štětí při tréninku na dlouhé vodě na Labi. Spolu s veslaři je v areálu přes 200 kanoistů. Připravují se zde na nadcházející Mistrovství ČR rychlostních kanoistů na krátkých tratích, které proběhne příští týden. S napětím proto sledujeme dění kolem narůstajících případů nákazy koronavirem.