„Chceme dosáhnout na nějakou z medailí, ale já myslím jen na tu nejcennější,“ přiznává nejlepší kanonýr extraligy Jiří Motl, jehož Lovci si v posledním utkání pochutnali na Plzni.

Porazit Plzeň (30:23) a ještě k tomu na její půdě, to je pro Lovosice velká věc, co?
Konečně jsme prolomili negativní sérii, kterou jsme s Plzní měli. Myslím, že jsme s ní prohráli šestnáct extraligových zápasů. Teď jsme to uťali a může začít nová vítězná série (úsměv).

Přiznejme si, že vám nahrálo velké oslabení Plzně, které chyběly klíčové opory Stehlík a bratři Tonarové. To ovšem váhu dvou bodů nesnižuje…
Určitě ne. Plzeň má špatné období, má zraněné hráče. Nás to zase potkalo loni v play off… Pro nás je tahle výhra o to cennější, že když zvládneme i nadcházející dva zápasy, tak budeme mít jistou první čtyřku. Chceme jít do play off z co nejvýhodnější pozice.

Letos vám to pálí. Plzni jste nasázel 10 gólů a jste nejlepším kanonýrem soutěže…
Výkyv jsem měl jen jeden, a to v Jičíně, kde jsem neskóroval. Jinak se držím na konstantním čísle. Ale o to nejde. Hlavní je, že se daří týmu, a já jsem rád, že můžu pomoct svými góly. Když se soupeři soustředí jen na mě, tak se spoluhráčům otevírají střelecké možnosti. Není to tak, že by se dařilo jenom jednomu, u nás je víc gólových hráčů. Základem je většinou obrana, díky tomu můžeme dávat snadné góly.

Jarní část jste začali propadákem ve Final Four, kde jste podlehli v boji o bronz poslednímu celku extraligy Novému Veselí. Tahle facka vám evidentně prospěla, protože od té doby jen vítězíte…
Hodně nám to pomohlo. Semifinále s Karvinou jsme prohráli tak, že jsme dvakrát vedli o pět gólů… Zápas o třetí místo nám ukázal, kde máme nedostatky a na čem musíme zapracovat. Projevilo se to hned v tréninku. Teď se vezeme na vítězné vlně a nechceme, aby to skončilo, přece jen vítězství chutná líp než porážka. Chceme tu sérii co nejvíc natáhnout. V sobotu se utkáme doma s Karvinou, která taky vyhrála všechny tři jarní zápasy. Bude to vyrovnaný zápas, hrajeme doma a chceme ho zvládnout.

Pohárová trofej vám unikla, máte teď o to větší touhu uspět v extralize?
To v každém případě. I kdybychom uspěli v poháru, tak extraliga hraje prim. Je víc sledovanější, víc prestižnější. Do sezony jsme šli s cílem, že chceme uhrát play off z první čtyřky. Když se nám to podaří, tak pak už se může stát cokoliv. Chceme dosáhnout na nějakou z medailí, ale já pořád myslím jen na tu nejcennější. Jinak by to nešlo. Já si kladu jen ty nejvyšší cíle a kluci by se mnou určitě souhlasili, že se hraje o titul a ten my chceme vyhrát. To je ale daleko.