K vítězství 27:22 přispěl sedmi góly, nikdo jiný jich nedal ze hry víc. „Jeden zápas kariéru nedělá," zůstává nohama na zemi nejlepší hráč extraligy posledních dvou sezon, který důstojně nahradil bývalého kapitána Čechů Nocara.

Jirko, můžete si říct, že to byl váš nejlepší výkon za sedm let, co hrajete v reprezentaci?

Byl to jeden z těch lepších zápasů. Už byla utkání, kdy jsem zahrál taky dobře a tohle řadím k těm lepším.

Čím to, že se vám tak dařilo? Faktem je, že jste dostal víc prostoru než jindy…

Samozřejmě. Hlavně tentokrát byly i dohrávky do křídla a z obou stran se nám dařilo.

Čekal jste, že trenér Haber vám dá šanci a prostor, abyste ukázal, jestli dokážete nahradit Nocara, který u týmu skončil?

Myslel jsem, že já odehraju polovinu zápasu a Kuba Hrstka tu druhou. Vyplynulo ze hry, že jsem zůstal na hřišti déle. Jsem rád za tu porci minut, jsou to zkušenosti.

Zdá se, že reprezentace ve vás našla nástupce Nocara. V první ostré zkoušce jste s přehledem obstál, to vás musí těšit, co?

Přidá to na psychice a ta je v házené hodně důležitá. Zatím je to ale jen jeden zápas, uvidíme, co přinesou ty další. V neděli nás čeká zápas v Černé Hoře a to bude těžší. Tam se ukáže, jak na tom jsme.

Dalším soupeřem je Německo, které je společně s Černou Horou favoritem skupiny…

Vypadá to tak. Černá Hora vyřadila v poslední baráži mistrovství světa Švédsko. No a Německo, to je klasika.

Můžete s nově budovaným týmem myslet na postup na Euro?

Po vítězství nad Izraelem je ta šance na postup reálná. Klíčová utkání budou s Černou Horou. Chceme odtamtud přivést dobrý výsledek. Rozhodovat se bude v červu, kdy budeme hostit Černou Horu.

Co vám ukázal první zápas s Izraelem? Přestože jste ani jednou neprohrávali, na výhru jste se nadřeli víc, než se čekalo…

Měli jsme pasáže, kdy jsme si vytvořili dostatečný náskok. Jenže pak jsme o něj přišli technickými chybami. Tím pádem se to utkání zdálo vyrovnané. Utkání jsme chtěli dotáhnout do vítězného konce a vůbec jsme si nepřipouštěli, že bychom mohli prohrát. Zvlášť v obraně jsme podali velice dobrý výkon.