Po semifinálovém vyřazení od mistrovské Plzně si Lovci budou chtít spravit chuť v bitvě o bronz.

„Motivace je stále velká. Pořád se hraje o medaili, sice ne o tu zlatou, ale po vydařeném průběhu sezony chceme vybojovat bronz. Vždycky je lepší končit sezonu vítězstvím, aby bylo co oslavovat,“ neztrácí bojovnou náladu hvězdný kanonýr Lovců Jiří Motl.

Plzeň jste v semifinále ani jednou neporazili. Je těžké se smířit s tak jednoznačným vyřazením?
No těžké… Kdyby to bylo 2:2 na zápasy a ten poslední bychom prohráli, tak by to bylo horší. Takhle jsme prohrávali 0:2 a doma jsme se chtěli pokusit sérii ještě protáhnout, ale Plzeň byla nad naše síly. Určitě si zasloužili postoupit.

V čem byl soupeř lepší?
Výsledky byly dost jednoznačné. Plzeň využila širší lavičky. Poslední zápas jsme dohráli už jen na setrvačnost, neměli jsme moc lidí na střídání.

Chtěli jste si splnil mistrovský sen. Najdete teď v sobě motivaci porvat se o bronz?
Motivace je stále velká. Pořád se hraje o medaili, sice ne o tu zlatou, ale po vydařeném průběhu sezony chceme zabojovat o třetí místo. Chceme vybojovat bronz i pro naše fanoušky.

O bronz si to rozdáte se Zubřím. To je velmi těžký protivník, co?
Nebude to jednoduché. Poslední zápas v Zubří jsme prohráli o 16 gólů, ale teď to bude o něčem jiném. Začínáme v Zubří, pokusíme se tam urvat minimálně jedno vítězství a doma se pak porvat o bronz.

Série startuje až 13. května, takže vás čeká třítýdenní pauze. Je to nepříjemné, když vypadnete z tempa?
Čekat tři týdny na boj o titul nebo o bronz, to není ideální. Dlouhá pauza může být zrádná. Já jsem naštěstí nominovaný do reprezentace na kvalifikaci proti Ukrajině, takže bych neměl vypadnout ze zápasového tempa. Ostatní kluci to budou mít horší. Máme teď trochu regenerační týden. Plno hráčů je zraněných nebo nemocných, takže se chceme dát do kupy.

Zažíváte skvělou sezonu. Vy jste nejlepší kanonýr soutěže, vyhráli jste domácí pohár. Bylo by to zklamání, kdybyste to nekorunovali medailí?
Asi by to bylo zklamání. Vždycky je lepší končit sezonu vítězstvím, aby bylo co oslavovat. V našem případě to znamená zisk bronzových medailí.