Tato regata je vrcholem sezony pro veslaře v žákovských kategoriích a tak příznivci veslování na Litoměřicku mohou být skutečně pyšní na mladé naděje tohoto sportu. Celkem se podařilo vybojovat pět titulů Mistrů ČR, když o tři se postaraly posádky VK Slavoj Litoměřice a další dva přidali veslaři KVS Štětí.

Na párové osmě staršího žactva MIX zvítězily veslařky ze Štětí T. Janštová a A. Cibulková ve společenství s veslaři z Mělníka. O další titul se postaral fantastickým výkonem litoměřický skifař Ondřej Záruba v kategorii starších žáků. Následoval závod čtyřek s kormidelníkem starších žáku a zlaté medaile pro litoměřické veslování zásluhou posádky ve složení: M. Vokálek, M. Lacko, A. Kvašňák, M. Šmerda a korm. Hladíková.

a párové čtyřce starších žaček dokázala zvítězit T. Janštová a kormidelnice A. Kožarská ze Štětí ve společenství s mělnickými veslařkami. Poslední titul přidal litoměřický dvojskif mladších žáků J. Lacko s J. Pláničkou, kteří projeli sice cílem na druhém místě, ale protože rychlejší byla jen loď slovenského klubu z Piešťan, stali se i tito chlapci Mistry ČR.

Dalším skvělým výsledkem jsou dvě stříbrné medaile, které v regionu zůstaly zásluhou štětské skifařky Terezie Janštové (starší žačky) a litoměřického dvojskifu mladších žaček, který byl poháněn silou M. Duškové a K. Csatové.

Veslaři z Litoměřicka obsadili také čtyřikrát čtvrté místo, přidali tři umístění na páté pozici a párová čtyřka litoměřických starších žáků se umístila na 6. příčce ve startovním poli čítajícím 44 posádek.

Text: Josef Weber