Prezentovalo se celkem 210 závodníků různého věku (dorostenci, mladší a starší žáci a mláďata). A aby se nejmladší příznivci juda nenudili při rozdělování, zajistil pořadatel vystoupení Martiny Balogové, kterou většina znala z účinkování v soutěži pěveckých talentů.

Za Judo Club Litokan Litoměřice nastoupilo v Litvínově pět závodníků, kteří si odvezli stejný počet cenných kovů.

V kategorii mláďat, kde startují spojené ročníky 1999 a mladší, měli Litoměřičtí čtyři zástupce. Ve váhové kategorii do 35 kg si poradil se svými soupeři Vojtěch Gruntorád.

Z turnaje si tak zaslouženě odvezl pohár a zlatou medaili. Skvělý výkon podal také Jaroslav Alt (váha +47 kg), který si vybojoval stříbro. V solidní konkurenci se prosadil i Michael Beran (váha do 21 kg), když přidal do rozrůstající se sbírky bronz.

Nejvíc obsazenou skupinu měl tentokrát Daniel Pařízek (váha do 29 kg). V pavouku soupeřilo celkem šestnáct závodníků. Pařízek dostal hned v úvodu staršího a mnohem zkušenějšího borce, který jej z litvínovské soutěže vyřadil.

Dvě zlaté medaile a dva poháry si vybojovala Judith Kovářová v hmotnosti do 48 kg, která s přehledem vyhrála dvě kategorie – starší žákyně a dorostenky.

Stanislav Pařízek