Pořádající mladší žáci TJ Lovochemie Lovosice LFP přivítali dobře známé týmy z mistrovských zápasů – USK Slávii Ústí n. L., FbC Victoria Ústí n. L. a FbC Vipers Most, tak i atraktivní týmy, jako je FB Hurrican Karlovy Vary či mladé naděje extraligového TJ JM Chodov z Prahy.

Turnaj pro Lovosické nezačal zrovna šťastně, když podlehli ústecké Victorii 2:4, a to i přesto, že vedli 1:0 a měli i více šancí. Zradila je však koncovka, jako už poněkolikáté v sezoně. Náladu si domácí trochu zlepšili výhrou nad věčnými rivaly z Mostu vydřeným vítězstvím 3:2, když zápas byl otevřený až do poslední vteřiny.

Ve třetím zápase demonstrovali svoji sílu hráči Chodova a smetli Lovochemii jednoznačně 0:11. Zápas s FB Hurrican byl zpočátku vyrovnaný, Lovosice třikrát vedly, soupeř ale vždy srovnal, aby nakonec rozhodl dvěma brankami v posledních minutách zápasu – 3:5.

V závěrečném utkání turnaje pak domácí mladíci nestačili na ústeckou Slávii. Na první tři branky Ústeckým nahráli skoro sami a ani zlepšení ve druhé části zápasu stačilo jen na snížení na 2:5.

Celkově obsadila TJ Lovochemie Lovosice 5. místo a nutno říci, že zaslouženě. Lovosičtí mladší žáci ale nemusí smutnit - měli možnost srovnat síly s týmy, které hrají ve svých soutěžích na předních příčkách a zkušenosti se jim určitě budou hodit v dalších mistrovských zápasech.

Vítězi turnaje se stali kluci z Chodova, kteří turnajem prošli bez porážky a jasně demonstrovali výkonnostní rozdíl mezi celky z Prahy a z ostatních českých krajů.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Vít Skala z ústecké Slávie, nejproduktivnějšího hráče dodal Chodov – M. Vaculčiak, který nastřílel 9 gólů a přidal tři asistence. Nejlepším hráčem domácí Lovochemie byl vyhlášen Dominik Kynzl.

Poděkování pak směřuje k pořadatelům a rozhodčím, kteří s přehledem zvládli porci 15 zápasů a velkou měrou se zasloužili o bezproblémový a hladký průběh turnaje.

Konečné pořadí: 1. TJ JM Chodov, 2. USK Slávie Ústí n. L., 3. FB Hurrican Karlovy Vary, 4. FbC Victoria Ústí n. L., 5. TJ Lovochemie Lovosice LFP, 6. FbC Vipers Most

Sestava Lovosic: Jan Dvořák, Perníček – Kynzl (1 gól+ 2 asistence), Hruza (0+1), Jakub Dvořák, Běloch, Počta, Prchal – Vandas (2+2), Šalanský (4+0), Kroupa (2+3) – Gazsi, Bauer, Pechatý (1+0) – Futera, Vrba, Tuček.

Jan Dvořák