„Kvůli zranění jsem tentokrát nastoupil jen k hodu diskem v kategorii M40. Protože jsem měl prasklé lýtko, mohl jsem trénovat jen vrchní část těla a od minulého týdne už středně zatěžovat opět nohu. Ovšem bez běhání a skákání. Přesto to vyšlo. I díky pomoci lékaře ze zdravotní pomoci na stadiónu, který mi zpevnil lýtko tejpingem. Po dvou pokusech, které jsem házel z místa, jsem byl s výkonem 39,07 m o 95 centimetrů na druhém místě. U třetího pokusu jsem zkusil lehce otočku a lýtko vydrželo. Hodil jsem 41,58 m a ujal se vedení, které jsem už nepustil. Pátým pokusem jsem pak přidal necelý metr a s výkonem 42,46 m jsem získal další skvělý životní úspěch a to titul mistra Německa," těšilo Jaroslava Smělého.

Po bronzu z roku 2013 a stříbru z letošního halového mistrovství tak Smělý zkompletoval svou sbírku medailí. „Obrovský podíl na mých výkonech má můj kamarád i trenér Jan Bartůněk, který dobře zná můj špatný zdravotní stav a přesně ví, jak mě připravit tak, abych měl alespoň takové výkony, které mě přivedly k těmto nejkrásnějším zážitkům v atletice a ve sportu vůbec. Výkony by byly lepší, jenže vždy do toho vstoupí nějaké zranění nebo nemoc. Také moje žena Marcela a syn Jaroušek mají lví podíl na mých úspěších. Drží mě nad vodou a nosí mi štěstí."

Velké ocenění se Smělému dostalo od německých soupeřů, mezi kterými byl třeba i medailista z evropského šampionátu a mistr Německa Oliver Rohwer.

„Říkají, že i přes velké zdravotní problémy podávám super výkony, před nimiž smekají hluboce klobouk. Je to pro mě obrovská čest, že toto dokáže o mě říci soupeř z cizího státu a ne soupeř z Čech. Nemohu opět říci nic jiného než to, že závody proběhly za pohodové a přátelské atmosféry a jak jinak než díky skvělé organizaci. Navíc nám přálo také počasí."